Dzisiaj jest: 20 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Trwa remont kamienicy Deskurów

sobota, 26 sierpień 2017 11:40 Autor 

Ekipy budowlane są na etapie wzmacniania fundamentów i ścian. Jak mówią przedstawiciele wykonawcy, kamienica Deskurów jest w złym stanie technicznym i dlatego żeby nie doszło do nieprzewidzianych sytuacji, trzeba wykonać wzmocnienia.

 

 

Ekspertyzy przeprowadzone przez wykonawcę czyli firmę Betonox Construction wykazały, że kamienica nie jest w najlepszym stanie. Dlatego po rozbiórce dachów i konstrukcji stropów, przystąpiono do wzmacniania fundamentów i ścian. - Rzeczywistość okazała się inna niż przypuszczaliśmy. Po skuciu tynków okazało się, że stan kamienic jest w nie najlepszym stanie – mówi Paweł Siewierski, kierownik budowy.
Wszystkie prace prowadzone są w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków i archeologami. - Jest gorzej niż spodziewaliśmy się. Ale przy aktywnym współudziale miasta i inspektorów nadzoru, myślę, że ten temat zostanie szybko rozwiązany pozytywnie – dodaje Paweł Siewierski.
Zgodnie z planem remont kamienicy Deskurów ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku. Koszt prac to około 25 milionów złotych. Po zakończeniu remontu, kamienica Daskurów będzie siedzibą Instytutu Miejskiego i Muzeum Historii Radomia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trwa rewitalizacja kamienicy Deskurów

  Kamienica Deskurów niknie w oczach. Zaniepokojeni mieszkańcy Radomia pytają czy to jeszcze jest rewitalizacja czy już odbudowa kamienicy. Radomski magistrat uspokaja, że wszystko jest pod kontrolą, a wyburzenia ścian były konieczne bo kamienica jest w złym stanie technicznym.

 • Wypadek na budowie

  We wtorek rano doszło do niegroźnego wypadku na budowie kamienicy Deskurów. Jeden z robotników spadł do wykopu i doznał ogólnych potłuczeń.

 • Podpisali umowę na dofinansowanie remontu kamienicy

  Ponad 23 mln złotych otrzyma Radom na rewitalizację kamienicy Deskurów. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych i budżetu państwa. Umowę na dofinansowanie podpisali prezydent Radomia i wicemarszałek Mazowsza.

 • Będzie kamienica, będzie instytut

  „Instytut Miejski – Kamienica Deskurów” - tak ma nazywać się nowa placówka kultury w Radomiu. Kiedy powstanie na razie nie wiadomo. Władze miasta przyznają, że trwają prace nad powołaniem instytucji.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej