Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Dwie firmy chcą wyremontować Plac Jagielloński

środa, 13 wrzesień 2017 16:35 Autor 

Magistrat otworzył oferty, które wpłynęły na przetarg dotyczący remontu placu. Projekt zakłada między innymi wymianę nawierzchni, uporządkowanie zieleni oraz wybudowanie wodnej architektury.

 

W czerwcu i lipcu odbyły się konsultacje społeczne dotyczące remontu Placu Jagiellońskiego. Koncepcję nowego wyglądu placu przygotował Krzysztof Fąfara z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Ta koncepcja stała się podstawą do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy remontu w systemie „zaprojektuj i buduj”. Przetarg ogłoszono w sierpniu. Wpłynęły oferty od dwóch radomskich firm. - Jednym z oferentów jest firma Rosabud. Drugim firma Zbig-Bed – mówi Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Oferty opiewają na kwoty od ponad 6 milionów 400 tysięcy złotych do 7 milionów. - Aktualnie trwa procedura oceniania tych ofert. Jeżeli nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności, to chcielibyśmy do końca września wybrać firmę, które będzie realizowała remont – dodaje Eugeniusz Kaczmarek.
Obecna nawierzchnia Palcu Jagiellońskiego ma ponad 30 lat. Nigdy nie była remontowana. Zgodnie z przygotowaną koncepcją nowa nawierzchnia zostanie wykonana z dużych, betonowych płyt. Uporządkowana będzie zieleń. Pojawi się także element wodny w postaci dekoracyjnych kul. Na części placu zostanie ułożona mozaika. Jednocześnie przygotowano projekt zmian w układzie drogowym w sąsiedztwie Placu Jagiellońskiego. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, powstanie przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Struga, Chrobrego i Pileckiego. Pieniądze na całą inwestycję pochodzić będą z budżetu miasta. Na ten cel zarezerwowano 7 milionów złotych do wydania w tym i przyszłym roku.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Rozpoczął się remont Placu Jagiellońskiego

  Prace prowadzi firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Rusza remont placu Jagiellońskiego

  W styczniu zaczną się prace przy remoncie placu Jagiellońskiego. Przetarg na remont wygrała forma Rosa Bud. Cały remont ma zakończyć się w sierpniu 2018 roku.

 • Nowe płyty, nowe drzewa

  Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie remontu placu Jagiellońskiego. Miasto zapowiada ogłoszenie przetargu na opracowanie dokumentacji i wykonanie prac.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej