Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 41.

Będą oszczędności na energii

wtorek, 26 maj 2015 16:52 Autor 

Osiem ofert wpłynęło na przetarg dotyczący wspólnego zakupu energii przez ponad 110 podmiotów, w tym przez radomski magistrat. Oferty są tańsze niż wstępnie zakładano, zatem dzięki wspólnemu zakupowi uda się zaoszczędzić na rachunkach za energię.

Już po raz trzeci magistrat kupuje energię razem z wieloma innymi instytucjami. W tym roku to ponad 110 podmiotów: oprócz urzędu miejskiego, szkoły, miejskie spółki i wiele innych. - Jest to jedyny przetarg, który realizujemy wspólnie z gminą Wolanów, a w tym roku dołączył się do nas Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny. To kolejna instytucja, który liczy na oszczędności – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. Dzięki wspólnemu zakupowi energii w latach ubiegłych udało się zaoszczędzić 12 milionów złotych. Teraz, mimo że przetarg nie został rozstrzygnięty, to już wiadomo, że oszczędności będą ponownie. Prawdopodobnie 3 miliony złotych oszczędności. - Planowaliśmy przeznaczyć kwotę 39 milionów złotych. Aż cztery oferty opiewają na kwotę 36 milionów, także niemal pewne jet to, że zaoszczędzimy 3 miliony złotych – informuje Rafał Czajkowski. Rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić do końca tego miesiąca. Zakres przetargu jest bardzo duży, zakłada sprzedaż energii do ponad 1600 podmiotów od lipca tego roku do czerwca roku 2017.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej