Dzisiaj jest: 29 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Wioletty, Serafina, Felicjana
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Będzie kamienica, będzie instytut

piątek, 03 listopad 2017 15:36 Autor 

„Instytut Miejski – Kamienica Deskurów” - tak ma nazywać się nowa placówka kultury w Radomiu. Kiedy powstanie na razie nie wiadomo. Władze miasta przyznają, że trwają prace nad powołaniem instytucji.

 

W kamienicy Deskurów prace trwają od kilku miesięcy. Budowlańcy skuli już tynki, wyburzyli wewnętrzne ściany i klatki schodowe. Trwa wzmacnianie fundamentów. Jednocześnie urzędnicy pracują nad powołaniem placówki kultury o nazwie „Instytut Miejski – Kamienica Deskurów”. Według nieoficjalnych informacji projekt uchwały w tej sprawie miał trafić pod obrady Rady Miejskiej w październiku. Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak zaprzecza jednak tym pogłoskom. - Cały czas pracujemy nad powołaniem takiej instytucji. Może w listopadzie lub w grudniu przygotujemy uchwałę. Nie ma pośpiechu, remont trwa – mówi Konrad Frysztak.

Przebudowa kamienicy ma kosztować prawie 25 milionów złotych. Miasto pozyskało na ten cel 23 miliony ze środków unijnych i budżetu państwa. Prace mają zakończyć się w połowie 2018 roku. W nowej placówce kultury mają odbywać się koncerty, wystawy, znajdzie się też tzw strefa edukacji.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trwa rewitalizacja kamienicy Deskurów

  Kamienica Deskurów niknie w oczach. Zaniepokojeni mieszkańcy Radomia pytają czy to jeszcze jest rewitalizacja czy już odbudowa kamienicy. Radomski magistrat uspokaja, że wszystko jest pod kontrolą, a wyburzenia ścian były konieczne bo kamienica jest w złym stanie technicznym.

 • Wypadek na budowie

  We wtorek rano doszło do niegroźnego wypadku na budowie kamienicy Deskurów. Jeden z robotników spadł do wykopu i doznał ogólnych potłuczeń.

 • Podpisali umowę na dofinansowanie remontu kamienicy

  Ponad 23 mln złotych otrzyma Radom na rewitalizację kamienicy Deskurów. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych i budżetu państwa. Umowę na dofinansowanie podpisali prezydent Radomia i wicemarszałek Mazowsza.

 • Remont kamienicy z unijnym dofinansowaniem

  19,5 miliona złotych unijnego dofinansowania dostanie Radom na remont kamienicy Deskurów. Dziś informację o finansowym wsparciu przekazały władze miasta podczas konferencji zorganizowanej przed kamienicą.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej