Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

5 mln złotych z budżetu państwa dla radomskiego uniwersytetu

wtorek, 05 grudzień 2017 16:36 Autor 

Poprawkę do budżetu zgłosili posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie laboratoriów potrzebnych do kształcenia na nowo utworzonym kierunku lekarskim.

 

Dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 5 milionów złotych zostało zapisane na rok 2018. - Wspieramy rozwój naszej uczelni. Wydział lekarski jest zawsze bardzo drogi, to jest jeden z najdroższych kierunków i dlatego potrzebne są pieniądze. Rektor kiedy występowaliśmy o przyznanie tego wydziału radomskiej uczelni, zapewniał, że ma pieniądze. Ale ostatnio na radzie patronackiej dowiedziałem się, że tych pieniędzy jednak brakuje – mówi Marek Suski, poseł PiS.
Dlatego radomscy parlamentarzyści PiS postanowili powalczyć o pieniądze dla radomskiego uniwersytetu już w pierwszym czytaniu poprawek do nowego budżetu. - Tym razem postanowiliśmy zabezpieczyć się, żeby nie było niepewności do ostatniej chwili i zgłosiliśmy poprawki już w pierwszym czytaniu. Są już wpisane do budżetu i spokojnie możemy oczekiwać na zasilenie naszej uczelni – dodaje poseł Marek Suski.
Rządowe dofinansowanie zostanie przeznaczone przede wszystkim na budowę i wyposażenie dwóch laboratoriów: badań genetycznych i badań molekularnych białek.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej