Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowoczesny sprzęt dla szpitala. Udana zbiórka

czwartek, 28 grudzień 2017 14:42 Autor 

Nowy sprzęt do badań EEG otrzymał Radomski Szpital Specjalistyczny. Aparat udało się kupić dzięki koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”. To bardzo ważny zakup dla lecznicy

 

Jak wygląda i na czym polega badanie EEG tłumaczy laborantka z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Badanie jest bezbolesne. Sam zapis obrazu trwa 20 minut. - Zakłada się czepek z elektrodami na główkę i dziecko leży. Jeśli nie chce się położyć, to dziecko jest przy rodzicu, można podjechać ze sprzętem. Dziecko jest bezpieczne - opowiada Małgorzata Kołsut, laborantka.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym takich badań przeprowadza się u dzieci ponad 1300 rocznie. To podstawa w przypadku podejrzenia problemów neurologicznych u dzieci. - Najmłodsze dziecko, któremu wykonaliśmy to badanie miało miesiąc – dodaje Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Ale do tej pory wykonanie badania stanowiło niemały problem, bo stary aparat się popsuł. Dzieci musiały korzystać ze sprzętu w poradni lekarskiej. To znacznie wydłużało czas pobytu w szpitalu. - Często dzieci musiały przebywać w szpitalu, mimo że nie wymagały hospitalizacji - opowiada
Zbigniew Dziwisz, kierownik oddziału dziecięcego w RSzS.

Teraz wszystko się zmieni i to na lepsze. Udało się kupić nowy i bardzo nowoczesny aparat EEG. To dzięki III koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”, który odbył się w czerwcu tego roku. W organizację koncertu włączyła się poseł PO Anna Maria Białkowska. Pomoc okazali też inni. - Nie byłoby tego sprzętu, gdyby nie klub motocyklowy Shark Riders i zespól Redox – mówi Anna Maria Białkowska. - Pomagamy, bo lubimy. Zawsze jak się pomaga, to mówi się, że dobro wraca – dodaje Maciej Dobrowolski z Radomskiej Grupy Mediowej.

Podczas III koncertu charytatywnego zebrano ok. 27 tysięcy złotych.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Co Za Jazda! pojedzie do Pałacu Domaniowskiego

  Już w najbliższą niedzielę, miłośnicy rowerów ponownie wybiorą się wspólnie na rowerową wycieczka z cyklu „Co Za Jazda!”. Tym razem trasa wycieczki będzie prowadziła do Pałacu Domaniowskiego.

 • Znamy finalistów Co Za Talent!

  Znamy już pełna dwunastkę finalistów szóstej edycji konkursu Co Za Talent! W południe zakończyło się głosowanie sms na półfinalistów walczących o dwie „dzikie karty” i udział w wielkiej gali finałowej.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Poznaliśmy finalistów "Co Za Talent"

  Poznaliśmy dziesiątkę finalistów szóstej edycji konkursu "Co Za Talent", wybranych przez jury. W finale ostatecznie 12 uczestników. O dwójce pozostałych zdecyduje głosowanie sms-owe. Gala finałowa odbędzie się w 20 czerwca w Szkole Muzycznej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej