Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar

PPL chce kupić radomskie lotnisko

piątek, 29 grudzień 2017 17:40 Autor 

Prawdopodobnie już na początku stycznia nastąpi podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy i przejęcia akcji radomskiego lotniska cywilnego przez Polskie Porty Lotnicze.

 

Rozmowy Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze z prezydentem Radomia o przejęciu akcji spółki Port Lotniczy Radom i realizacji inwestycji na lotnisku na Sadkowie trwają od kilku miesięcy. Pierwszy etap tych rozmów dobiega końca. - Wynegocjowaliśmy list intencyjny i jesteśmy gotowi podpisać go w ciągu najbliższych kilku dni. Ale przed nami drugi etap rozmów i w tym czasie będziemy rozmawiać już o planie i procedurze przejęcia naszego lotniska przez PPL. Będziemy także rozmawiać o planie inwestycyjnym – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
W rozmowy z portami lotniczymi zaangażowani są także radomscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. - PPL jest zainteresowane taką transakcją. Ona nie jest jeszcze przesądzona, bo list intencyjny niczego nie przesądza. Pozwala natomiast przystąpić do etapu audytu, podczas którego badane są wszystkie księgi, stan prawny, stan finansowy lotniska – mówi
Adam Bielan, wicemarszałek Senatu RP.
Jak dodaje Adam Bielan, do podpisania listu intencyjnego przez Prezesa PPL i prezydenta Radomia dojdzie najprawdopodobniej po Święcie Trzech Króli, czyli po 6 stycznia.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej