Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Będzie kolejny etap remontu linii Radzice – Radom

wtorek, 02 styczeń 2018 15:39 Autor 

29 milionów złotych przeznaczą w 2018 roku Polskie Linie Kolejowe na remont ostatniego odcinka trasy Radzice – Radom. To ciąg dalszy prac. W minionym roku na tej trasie PLK wyremontowała ponad 20 przejazdów.

 

Pierwszy etap przebudowy trasy Radzice – Radom na dwóch odcinkach, w tym Radom – Radom Krychnowice został zakończony w 2016 r. W 2017 r. prace w województwie mazowieckim na tej linii prowadzone były na odcinku Radzice – Drzewica oraz Przysucha – Radom Krychnowice. W ramach inwestycji przebudowano 36 kilometrów toru oraz wymieniono 16 rozjazdów. Na 22 przejazdach kolejowo-drogowych wymieniona została nawierzchnia, a na 3 zainstalowano nowe urządzenia sygnalizacyjne poprawiając tym samym bezpieczeństwo. Na jednym torze między Wolanowem a Krychnowicami wymieniona została sieć trakcyjna. Dzięki tym pracom pociągi mogą teraz na wyremontowanych podcinkach jechać z prędkością 120 km/h.
W 2018 r. Polskie Linie Kolejowe wyremontują ostatni odcinek toru między Drzewicą a Przysuchą. Wymienione zostanie prawie 14 km torów i przebudowane 8 przejazdów. Na 3 z nich zainstalowane będą nowe urządzenia sygnalizacyjne. Te prace będą kosztowały około 29 mln zł.
Łącznie koszt przebudowy całej trasy to prawie 100 mln zł.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 825 milionów na remont linii kolejowej Radom - Warka

  Ponad 825 milionów złotych będzie kosztował remont linii kolejowej numer 8 na odcinku Radom – Warka. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymają na tę inwestycję dofinansowanie unijne w wysokości prawie 476 milionów złotych. Umowa na dofinansowanie remontu została podpisana w piątek w budynku radomskiego dworca PKP.

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej