Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Ruszyła przebudowa skrzyżowania. Ma być bezpieczniej

środa, 17 styczeń 2018 17:31 Autor 

Rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów. To jedno z niebezpieczniejszych miejsc w mieście.

Za przebudowę skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów odpowiada firma Budromost ze Starachowic. Gmina przekazała już teren wykonawcy. Rozpoczęły się przygotowania do modernizacji. - Termin zakończenia prac to ostatni dzień maja tego roku – informuje Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Zgodnie z projektem wszystkie wydzielone pasy do skrętu w lewo będą miały sygnalizatory. Ponadto na ul. Wernera powstanie pas dla skręcających w prawo w ulicę Szarych Szeregów. Z podobnej możliwości będą mogli skorzystać kierowcy skręcający w prawo z ulicy Mireckiego w Wernera.

Przebudowa ma być prowadzona bez całkowitego zamykania jezdni. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ostrzega przed utrudnieniami w ruchu, które mogą występować na odcinkach ulic Mireckiego, Wernera i Szarych Szeregów. Mają być tam wprowadzone czasowe zwężenia jezdni.

Koszt przebudowy skrzyżowania to prawie 2 miliony 300 tysięcy złotych.

To jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. W poniedziałek wieczorem przy przejściu dla pieszych na ul. Szerach Szeregów został śmiertelnie potrącony 69-letni mężczyzna.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej