Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

11 milionów na drogi

poniedziałek, 12 luty 2018 16:27 Autor 

Kolejne pieniądze z samorządu województwa mazowieckiego na powiatowe drogi. 11 milionów trafi w okolice Mszczonowa.

 

Tym razem umowy na wsparcie ze środków samorządu województwa mazowieckiego podpisały z marszałkiem Mazowsza władze gmin Mszczonów, Brwinów i Radziejowice. Przebudowy dróg pozwolą tym gminom na rozwój. - Problem dobrych dróg na Mazowszu to jest cały czas problem cywilizacyjny. Przypomnę, że mamy 40 tysięcy kilometrów dróg wszystkich kategorii. Sukcesywnie inwestujemy w drogi. Jeśli mówimy o tych projektach, na które dziś podpisaliśmy umowy, to jest wśród nich szczególnie ważna droga, dojazd do dużej inwestycji – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Na terenie gminy Mszczonów powstaje Park Wodny. Docelowo park ma odwiedzać 15 tysięcy osób dziennie. Nowa droga, na którą 5 milionów złotych Mszczonów dostanie od marszałka ma ułatwić dojazd do tego kompleksu. - Ta droga pozwoli oczywiście na sprawny i łatwy dojazd do parku, ale także zaktywizuje całe 3 kilometry terenów, które przylegają do niej., bo wszystkie tereny przylegające do tej drogi przeznaczone są pod usługi, rekreację, rozrywkę i wszelkie inne rzeczy związane z funkcjonowaniem tak wielkiego centrum – mówi Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa.
Jednocześnie podpisana została umowa z gmina Jaktorów. Jaktorów dostanie ponad 7 mln. złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na budowę dwóch parkingów w systemie „Parkuj i jedź”.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zainwestują w rozwój szkół zawodowych

  Prawie 16 milionów złotych otrzyma blisko 30 szkól zawodowych z Radomia i powiatu radomskiego na staże i praktyki oraz na wyposażenie pracowni i atrakcyjne zajęcia lekcyjne. Wszystko w ramach mazowieckiego programu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

 • Policjant pierwszego kontaktu

  Starszy sierżant Przemysław Kowalczyk z komisariatu na Prędocinku, został Dzielnicowym Roku 2017 w Radomiu. To prestiżowy tytuł podkreślają policjanci. Świadczy o zaufaniu mieszkańców do danego funkcjonariusza.

 • Czołowi politycy PSL w Radomiu na święcie ludowym

  Żyjemy w czasach, w których prawo zastępuje się bezprawiem. To czasy kryzysu moralnego i etycznego. W tej sytuacji nie powinniśmy siedzieć cicho – mówił Józef Bakuła, szef radomskiego PSL podczas Święta Ludowego.

 • Podsumowali „odblaski”. I zachęcali do jazdy rowerami

  W muzeum Wsi Radomskiej dziś odbyło się podsumowanie mazowieckiej akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W szpitalu na Józefowie otwarty został kącik BRD.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej