Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Przepust na Owalnej z opóźnieniem

sobota, 24 luty 2018 14:44 Autor 

Dopiero za kilka tygodni ukończony zostanie przepust na ulicy Owalnej. Opóźnienie związane jest z pogodą – przy tak niskich temperaturach wykonawca nie może ułożyć asfaltu.

 

Przepust w ciągu ulicy Owalnej został zniszczony w wyniku gwałtownych ulew w 2010 roku. Wtedy strażacy rozkopali go, żeby woda nie zalała okolicznych terenów. Od tamtego czasu była tam wyłącznie kładka. Jesienią ubiegłego roku rozpoczęły się pace przy tym przepuście. Teraz jest on już niemal ukończony. Do wykonania zostało wzmocnienie skarp i ułożenie nawierzchni. Na razie jednak, ze względu na niskie temperatury tych prac nie można kontynuować. - Po pierwsze przy takich temperaturach wytwórnie nie produkują masy asfaltowo-betonowej. Ale gdybyśmy nawet mieli tę masę, to i tak nie można by jej ułożyć, bo ułożona w takich temperaturach szybko by potem popękała – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Wykonawca inwestycji złożył aneks terminowy. Tym razem zobowiązał się, że zadanie będzie ukończone do 15 marca. - Tam już nie ma dużo prac. Zostało ułożenie nawierzchni i wzmocnienie skarp przy tym przepuście – mówi Dawid Puton.

Koszt prac to około 750 tysięcy złotych. Zakres inwestycji obejmował rozbiórkę pozostałości po starym przepuście oraz budowę nowego. Konstrukcja jest szersza i nico wyższa od poprzedniej.
Wykonawca musiał również zabezpieczyć przebiegającą w okolicy sieć gazową oraz uregulować koryto rzeki Kosówki na odcinku 200 metrów w dół i 19 metrów w górę od osi przepustu. Zostały zrobione półki i siatki naprowadzające dla płazów oraz kosze siatkowo-kamienne jako przejścia dla większych ssaków.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej