Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Dom „Senior-WIGOR” w Radomiu?

piątek, 19 czerwiec 2015 16:12 Autor 

Dzienny dom pobytu dla seniorów, a w nim zajęcia kulturalne, rekreacyjne, zorganizowane wyjścia. Magistrat złożył już wniosek o przyznanie dofinansowania na utworzenie Dziennego Domu „Senior-WIGOR”.

 

Jeśli miasto otrzyma dofinansowanie z budżetu wojewody to Dzienny Dom „Senior-WIGOR” zostanie utworzony w kamienicy przy ulicy Rwańskiej 7. Wniosek z Radomia już złożono. - Wiemy, że jest zapotrzebowanie na taki dom. Przeprowadziliśmy ankiety – mówi Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia. - Na razie utworzymy 30 miejsc. Jeśli będzie taka potrzeba, to postaramy się o więcej miejsc, biorąc udział w kolejnych konkursach – dodaje. Radomski magistrat stara się o przyznanie 180 tysięcy złotych na utworzenie domu dziennego dla seniorów i o 70 tysięcy złotych na jego wyposażenie. Wnioski od wszystkich zainteresowanych będą przyjmowane do końca czerwca. Potem nastąpi weryfikacja. Jak informują służby wojewody, w pierwszej kolejności dotacje będą przyznawane gminom o niskich dochodach i wysokim odsetku osób starszych. Jeśli Radom znajdzie się w gronie tych miast, które otrzymają pieniądze, to dom „Senior-WIGOR” przy Rwańskiej 7 ruszy w październiku – zapowiadają władze. Dla przebywających tu seniorów będą prowadzone różnorodne zajęcia. Niestety, nie będą one darmowe. - To będzie odpłatny pobyt. Planujemy posiłki dla seniorów, będą różnorodne zajęcia, zorganizowane wyjścia. Ale 1/3 kosztów pokryją władze miasta, 1/3 wojewoda, a 1/3 beneficjenci – informuje Anna Białkowska. Domy „Senior-WIGOR” mają poprawić jakość życia seniorów. Dzięki pieniądzom przeznaczonym na dotacje na utworzenie takich placówek, w całym kraju ma powstać około 100 dziennych domów „Senior-WIGOR”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Dla bezpieczeństwa seniorów

  Radomska policja z okazji dnia babci i dziadka odwiedziła Dom Dziennego Pobytu Senior – Vigor. Jednocześnie policjanci podarowali uczestnikom zajęć kamizelki odblaskowe.

 • Seniorze, bądź aktywny! Dom Senior-Wigor zaprasza

  Wciąż są wolne miejsca w domu Senior-Wigor. Placówka oferuje seniorom zajęcia ruchowe, artystyczne, wykłady czy naukę obsługi komputera.

 • „Senior-WIGOR” popularny

  Mimo że działa niecałe dwa tygodnie, to budzi spore zainteresowanie, a niektórzy mówią, że to wręcz błogosławieństwo. Seniorzy z entuzjazmem zareagowali na Dom „Senior-WIGOR”. Dla niektórych to odskocznia od samotności.
 • Ruszyły zapisy do domu „Senior – WIGOR”

  30 miejsc czeka na osoby powyżej 60. roku życia w domu „Senior – WIGOR”. Zapisy ruszyły. Magistrat rozpoczął już także wydawanie Kart Seniora.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej