Dzisiaj jest: 16 Września 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz

Miliony od Agencji na własny biznes. Będą chętni?

sobota, 04 lipiec 2015 12:47 Autor 

70 milionów złotych oferuje radomskim firmom Agencja Rozwoju Przemysłu. Pieniądze mają być przeznaczone na restrukturyzację, zakup nowoczesnych technologii lub inwestycje.

Z inicjatywy samorządu w „Elektrowni” doszło do spotkania obu zainteresowanych stron, podczas którego rozmawiano o oczekiwaniach i potrzebach oraz o możliwościach ich realizacji.

Dwa lata temu w Radomiu zarejestrowanych było ponad 25 tysięcy firm. Ale wiele z nich musi dziś mierzyć się z poważnymi problemami. Inne znalazły swoje miejsce i umocniły pozycję na rynku. Ich właściciele mogą mówić o sukcesie, ale nawet oni potrzebują wsparcia. - W czym oczekujemy pomocy od Agencji Rozwoju Przemysłu ? To tak naprawdę doradztwo w zakresie sprecyzowanych już możliwości dofinansowania również dla dużych przedsiębiorstw, także transferu technologii i wskazania największych ryzyk z tym związanych – mówi Anna Szczygielska z Zakładu Automatyki Kombud w Radomiu.

I taki jest cel działań podejmowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Każdy dobry pomysł, który da firmie szansę na rozwój i stworzenie nowych miejsc pracy otrzyma finansowe wsparcie. Procedury są jasno określone, a złożone wnioski zostaną poddane ocenie i dokładnie zweryfikowane. - Staramy się elastycznie podchodzić do tych wszystkich projektów. Najważniejsze jest żeby projekt był sensowny, bronił się, był rentowny i miał szansę na realizacje w dłuższym okresie czasu – mówi Patrycja Zielińska, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Dla wielu firm, które osiągnęły na rynku pozycję lidera, kluczową

sprawą są pieniądze. Dysponują nowoczesnymi technologiami. Ale ich opatentowanie, wdrożenie i używanie jest kosztowne. - Co byśmy potrzebowali? Bardziej finansowania z sektora CV do naszego biznesu na rozwinięcie produkcji. Bo to jest najważniejsze – precyzuje swoje oczekiwania Konrad Grzeszczyk z firmy Solter.

Niebagatelną rolę w tym projekcie ma do odegrania także radomski samorząd. - Samorząd musi się angażować w wypracowywanie wspólnych płaszczyzn porozumienia pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu i przedsiębiorcami. Jesteśmy platformą, która ma za zadanie animować i doprowadzić do takiego prawdziwego dialogu między tymi instytucjami – wyjaśnia Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Spotkanie w „Elektrowni” to także jeden z pierwszych efektów powołania do życia Radomskiej Strefy Gospodarczej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • ARP zainwestuje w Radomiu 25 milionów

    ARP wybuduje na radomskich Wośnikach halę o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt inwestycji wraz z parkingiem na 250 miejsc to 25 milionów złotych.

  • ARP kupuje radomskie działki

    Miasto sprzedało Agencji Rozwoju Przemysłu kilka działek przy ulicy Kieleckiej. Powstanie tam hala przemysłowa, co ma zachęcić firmy do inwestowania w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej