Dzisiaj jest: 5 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Restauracja w pałacyku przy fontannach

środa, 04 marzec 2015 18:49 Autor 

Hotel i restauracje znajdą się w zabytkowym pałacyku dawnego Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego, czyli w budynku przy fontannach na ul. Żeromskiego.

Zabytkowy budynek stojący przy fontannach w centrum Radomia kupiła od miasta spółka Partner Dom Development w 2013 roku. Spółka opracowała już nową koncepcję funkcjonalno-użytkową pałacyku. Jak mówi Tadeusz Wysocki, prezes spółki, być może ta koncepcja ulegnie jeszcze pewnym modyfikacjom w trakcie projektowania, ale rola, jaką ma pełnić budynek nie zmieni się. Mają się w nim znaleźć restauracje, ogródki widokowe, hotel i sale konferencyjne. - Inspiracją do opracowania takiej koncepcji budynku był jego zabytkowy charakter i zapotrzebowanie na takie usługi w Radomiu – mówi Tadeusz Wysocki, prezes spółki Partner Dom Development. Nowa koncepcja dotyczy nie tylko zabytkowego pałacyku, ale także budynku po Zespole Szkół Odzieżowych przy ulicy Kilińskiego. W nim także znajdą się m. in. restauracja, lokale usługowe i hotel. Ale będzie tam także przedszkole. - Po zakupie przez mniej więcej rok pracowaliśmy nad koncepcją. Można powiedzieć, że ją dokończyliśmy i chcielibyśmy w miarę szybko rozpocząć prace. Teraz przygotowujemy projekt budowlany – dodaje Tadeusz Wysocki. Spółka chce rozpocząć prace już wiosną tego roku. Ich zakończenie przewidziane jest na połowę 2016 roku. Pałacyk Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego wybudowano w 1852 roku. Mieściły się nim m.in. Państwowa Żeńska Szkoła Zawodowa, Państwowe Żeńskie Gimnazjum Krawieckie, w czasie II wojny światowej tymczasowy szpital wojskowy i niemieckie kasyno wojskowe. Po wojnie budynek służył szkołom odzieżowej i muzycznej.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • ARP zainwestuje w Radomiu 25 milionów

  ARP wybuduje na radomskich Wośnikach halę o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt inwestycji wraz z parkingiem na 250 miejsc to 25 milionów złotych.

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

 • Plan ARP na Radom: 50 mln na inwestycje, 500 miejsc pracy

  Władze Agencji Rozwoju Przemysłu w towarzystwie parlamentarzystów PiS zapowiedziały dziś inwestycje w Radomiu. Będzie remont hali „Łucznika”, wykup gruntów pod inwestycje i budowa nowej hali. To wszystko ma dać nawet 500 miejsc pracy – deklarują politycy.

 • Radomskie fontanny ponownie działają

  Fontanny u zbiegu ulic Żeromskiego i Focha zostały uruchomione po awarii, do której doszło kilka miesięcy temu. Uszkodzeniu uległa część pomp i dysz. Usterki zostały usunięte w ramach gwarancji.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej