Dzisiaj jest: 5 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Most na Wiśle koło Solca otwarty

sobota, 24 październik 2015 14:09 Autor 

Kierowy korzystają już z mostu wybudowanego nad Wisłą koło Solca. Korzystają i nie narzekają. Bo most znacznie skrócił drogę.

Mimo że to inwestycja ważna, to jej zakończenie odbyło się bez przecinania wstęg i fajerwerków. Celowo. Odpowiedzialny za inwestycję samorząd województwa lubelskiego przesunął termin oficjalnego otwarcia. Bo – jak uzasadniono - wielu kandydatów chciało być ojcami tego sukcesu, czyli wykorzystać most do walki o glosy wyborców.

Blisko kilometrowy most łączy Kamień – miejscowość w województwie lubelskim z Solcem nad Wisłą położonym na Mazowszu. Budowa trwała ponad 3 lata. Kosztowała ponad 200 milionów złotych. Blisko 180 milionów pozyskano z Unii Europejskiej. Przez most przejeżdżają już swobodnie kierowcy. Zarezerwowano tu też miejsca dla pieszych i rowerzystów. Z otwarcia zadowoleni są wszyscy. - Do pracy będzie bliżej, nie trzeba objeżdżać na około – mówi przejeżdżający przez most rowerzysta.

Most znacznie skrócił drogę. Najbliższe mosty przez Wisłę, w Annopolu i w Puławach dzieli 75 km. To najdłuższy obecnie odcinek Wisły, na którym nie było mostu.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poszukają pieniędzy w budżecie

  Pojawiła się szansa na odbudowę mostu na Krzewieniu. Mimo, że wszystkie oferty jakie wpłynęły na przetarg ogłoszony przez MZDiK, okazały się za drogie, to MZDik przetargu nie unieważnił. Magistrat poszuka dodatkowych pieniędzy na tę inwestycję w budżecie miasta.

 • Za drogie oferty. Unieważnią przetarg?

  7 ofert wpłynęło na przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Ale nie wiadomo czy przetarg zostanie rozstrzygnięty. Powód ? Wszystkie nadesłane oferty są za drogie.

 • Most zostanie odbudowany

  Radomski MZDiK ogłosił przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przeprawa została uszkodzona w maju ubiegłego roku przez nawałnicę i powódź. Zakończenie prac planowane jest na przełom lipca i sierpnia.

 • Kukiz '15 pyta o most na Krzewieniu

  Członkowie stowarzyszenia Kukiz '15 zwracają się z pytaniem do władz miasta o nieprzejezdny most na Krzewieniu. Jak twierdzą, przywrócenie mostu do ruchu skróciłoby drogę mieszkańców o blisko 7 kilometrów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej