Dzisiaj jest: 13 Lipca 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk

Strefa Tempo 30 coraz większa

piątek, 27 listopad 2015 17:35 Autor 

Do strefy Tempo 30 zostanie włączonych 6 nowych ulic. Drogowcy pracują aktualnie na ulicy Sienkiewicza. Tempo 30 w południowej części Śródmieścia zostanie wprowadzona do końca tego roku.

Prace na ulicy Sienkiewicza trwają, ale ulica nie została zamknięta dla kierowców. Wprowadzono tu jednak tymczasową sygnalizacje świetlną. Sienkiewicza jest jedną z sześciu ulic, które zostaną włączone w tym roku do strefy Tempo 30. Znajdą się w niej także ulice Moniuszki, Mickiewicza, Prusa, Wyszyńskiego i Piłsudskiego. Najważniejsze zmiany związane z wprowadzeniem strefy Tempo 30 dotyczą pieszych. - Zbudujemy dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Jedno powstanie na ulicy Sienkiewicza przy katedrze, a drugie powstanie na ulicy Mickiewicza – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Na ulicy Sienkiewicza trwają właśnie prace z budową przejścia. Pytani przez nas mieszkańcy Radomia są zadowoleni z takiego rozwiązania. - Potrzebna jest tu taka strefa. Ruch samochodów jest ogromny, nawet na pasach pieszy nie jest bezpieczny. Kierowcy jeżdżą jak wariaci – mówi jedna z radomianek. Strefa Tempo 30 – jak nazwa wskazuje - wprowadza obowiązek dla kierowców ograniczenia prędkości jazdy do 30 kilometrów na godzinę. - Będą korki. Ruch będzie automatycznie wolniejszy i korki będą większe niż są obecnie – komentuje jeden z radomskich kierowców. Kolejna zmiana, jaka pojawi się we wprowadzanej strefie dotyczy organizacji ruchu. - Wprowadzimy łamane pierwszeństwo u zbiegu ulic Sienkiewicza i Piłsudskiego. Będą je mieli ci, którzy będą jechali Piłsudskiego i będą skręcali w prawo w ulicę Sienkiewicza – wyjaśnia Dariusz Dębski. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji strefę Tempo 30 wprowadza w Radomiu etapami. Pierwszy etap to obszar miasta ograniczony ulicami Żeromskiego, Malczewskiego, Kelles-Krauza i Niedziałkowskiego, ale bez tych ulic. W drugim etapie do strefy tempo 30 zostały włączone ulice Niedziałkowskiego i Marii Skłodowskiej-Curie. Aktualnie realizowany jest etap trzeci. Prace wykonuje firma Drogbud z Radomia. Koszt to ponad 300 tysięcy złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Groźna kolizja w strefie Tempo 30

  Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji, do której doszło w środę wieczorem na skrzyżowaniu ulic H. Sienkiewicza i kardynała S. Wyszyńskiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Uwaga – zmiany w ruchu drogowym w środmieściu

  W południowej części Śródmieścia wprowadzono nową organizację ruchu. Ma to związek z poszerzeniem strefy Tempo 30, która objęła sześć nowych ulic, m.in. ul. Sienkiewicza, Moniuszki i Piłsudskiego.

 • 6 kolejnych ulic do strefy Tempo 30

  Jeszcze w tym roku zostanie poszerzona w Radomiu strefa Tempo 30. Zostanie do niej włączonych 6 nowych ulic, w tym między innymi Sienkiewicza, Moniuszki i Piłsudskiego. Drogowy.

 • Uwaga na skrzyżowania równorzędne

  Trzy kolejne skrzyżowania i kolejne ulice weszły w skład strefy Tempo 30. Tym samym obowiązują na nich inne zasady pierwszeństwa przejazdu. Wielu kierowco – jak zaobserwowaliśmy – jeździ jeszcze „na pamięć”, czyli niezgodnie z nowymi przepisami.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej