Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

8 firm zainteresowanych budową hali

poniedziałek, 28 grudzień 2015 17:24 Autor 

Najwcześniej pod koniec stycznia zostanie wyłoniona firma, która wybuduje nową halę widowiskowo-sportową i stadion przy ulicy Struga. Na przetarg ogłoszony przez MOSiR wpłynęło 8 ofert.

 

Swoje oferty złożyły firmy i konsorcja firm między innymi z Radomia, Warszawy, Karpacza, Krakowa, Inowrocławia i Włocławka. – Najtańsza oferta to nieco ponad 109 milionów złotych, a najdroższa niemal 160 milionów. Zróżnicowanie jest bardzo duże. Cztery oferty przekraczają kwotę jaką MOSiR zaplanował na tę inwestycję. Cztery oferty natomiast mieszczą się w tej kwocie – mówi Mateusz Tyczyński, szef kancelarii prezydenta Radomia.

Najtańsza ofertę złożyło konsorcjum firm z Radomia i Krakowa: Rosa-Bud i Maxto. Najdroższa oferta natomiast wpłynęła od firmy „Unibep” z Bielska Podlaskiego. MOSiR zaznacza jednak, że cena nie jest jedynym kryterium wyboru oferty. – To jest cena i gwarancje. Te oferty muszą spełniać wszystkie wymogi formalne, które zostały narzucone. One były dość mocno wyśrubowane jeżeli chodzi o doświadczenie, projektowanie i wykonawstwo tak dużych obiektów – dodaje Mateusz Tyczyński.

Każda z ofert gwarantuje od pięciu do pięciu i pół roku gwarancji. Teraz oferty są sprawdzane pod względem formalnym. MOSiR na wybranie firmy i podpisanie z nią umowy na budowę ma 60 dni. – Jeżeli pogoda pozwoli i nie będzie odwołań, to na wiosnę przyszłego roku już coś powinno się dziać na placu budowy. Chcę przypomnieć, że Lublin swój przetarg na budowę stadionu rozstrzygał pół roku. To są bardzo duże pieniądze, duże firmy, które być może będą chciały się odwoływać, ale jesteśmy na to przygotowani – mówi Mateusz Tyczyński.

MOSiR na budowę nowej hali i stadionu przeznaczył 138 milionów złotych brutto. Zadaniem wybranej firmy będzie w przypadku hali opracowanie projektów wykonawczych i budowa obiektu, a w przypadku stadionu opracowanie całego projektu i budowa dwóch pierwszych trybun w sumie na około 5,5 tysiąca miejsc.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • Konflikt na linii Klub Piłkarski Broń Radom–MOSiR

  Jak już informowaliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 2 miliony złotych na budowę w Radomiu drugiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Lobbingiem na rzecz tej inwestycji pochwalili się radomscy parlamentarzyści PiS. Ale wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik mówi, że nie lubi jak ktoś chwali się czymś czego nie zrobił.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

 • MOSiR zbiera sportowe pamiątki

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kompletuje pamiątki związane z radomskim sportem. Trwają przygotowania do otwarcia galerii, która przypomni dokonania sportowców z naszego regionu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej