Dzisiaj jest: 30 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Poszukiwań inwestora ciąg dalszy. Będzie ogłoszenie

środa, 02 marzec 2016 15:41 Autor 

Prawdopodobnie jutro spółka „Rewitalizacja” zamieści ogłoszenie publiczne o zaproszeniu do składania ofert od inwestorów, którzy zechcą zainwestować 20 milionów złotych w rewitalizację dwóch obiektów.

Jeden z budynków, które miejska spółka „Rewitalizacja” chce odnowić położony jest u zbiegu ulic Rwańska 17/Szewska 20. Przeprowadzono tu już badania archeologiczne. Spółka ma pozwolenie na budowę. Nie ma funduszy. Ale od paru miesięcy – jak informowaliśmy - szuka inwestora, który będzie w stanie wesprzeć finansowo inwestycję. W sumie „Rewitalizacja” chce przy pomocy inwestora zrealizować dwa projekty. - Drugi projekt nie jest naszą własnością. Jesteśmy na etapie negocjacji. Znajduje się on w obszarze Miasta Kazimierzowskiego - mówi Mariusz Mróz, prezes spółki „Rewitalizacja”. - Obydwa projekty będą miały funkcję mieszkalno – usługową z garażami podziemnymi. Wiec jest to coś, czego nam brakuje – dodaje. Prawdopodobnie jutro „Rewitalizacja” zamieści publiczne ogłoszenie, w którym zaprosi zainteresowanych inwestorów do składania ofert i poda informacje dotyczące oczekiwań finansowych. Spółka liczy na to, że inwestor wyłoży na rewitalizację dwóch obiektów 20 milionów złotych. - Chcemy, aby inwestor nabył udziały spółki o wartości 1 miliona złotych, a 19 milionów przekazał nam w formie pożyczki – informuje Mariusz Mróz. To zatem nieco inaczej niż spóła zakładała początkowo. Wstępnie „Rewitalizacja” chciała, żeby inwestor nabył udziały o wartości maksymalnej 30 milionów złotych. Prezes tłumaczy, że pożyczka jest łatwiejszym do zrealizowania procesem. Udziałowiec zarobi na oprocentowaniu, a spółka ma spłacać pożyczkę z powstającego majątku – wyjaśnia Mariusz Mróz. Już w ubiegłym roku „Rewitalizacja” ogłosiła nabór potencjalnych zainteresowanych współpracą. Zgłosiły się wówczas dwa podmioty. I to po rozmowach z tymi firmami wypracowano aktualne procedury. Prezes spółki liczy, że inwestorów, którzy skorzystają z zaproszenia do składania ofert będzie więcej. - Mam nadzieję, że będzie więcej ofert. Dajemy sobie termin na negocjacje, a będą one dotyczyły nie tylko cen, ale i umów inwestycyjnych – mówi Mariusz Mróz. Po ogłoszeniu zaproszenia spółka będzie czekała na oferty do 31 marca. Potem – jeśli będą zainteresowani - nastąpi wspomniany przez prezesa czas negocjacji. „Rewitalizacja” daje sobie cztery tygodnie na rozmowy z zainteresowanymi inwestorami i liczy na to, że w tym czasie uda się wypracować rozwiązania satysfakcjonujące dla każdej strony.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • ARP zainwestuje w Radomiu 25 milionów

  ARP wybuduje na radomskich Wośnikach halę o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt inwestycji wraz z parkingiem na 250 miejsc to 25 milionów złotych.

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

 • Plan ARP na Radom: 50 mln na inwestycje, 500 miejsc pracy

  Władze Agencji Rozwoju Przemysłu w towarzystwie parlamentarzystów PiS zapowiedziały dziś inwestycje w Radomiu. Będzie remont hali „Łucznika”, wykup gruntów pod inwestycje i budowa nowej hali. To wszystko ma dać nawet 500 miejsc pracy – deklarują politycy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej