Dzisiaj jest: 4 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Dominika, Jan, Protazy

Uciążliwy remont ul. Żółkiewskiego

środa, 08 kwiecień 2015 17:56 Autor 

Bez opóźnień przebiegają prace przy budowie nowych wiaduktów w ulicy Żółkiewskiego. Ale mieszkańcy narzekają na uciążliwe objazdy i tiry, które jednak wjeżdżają do centrum.

Fragment ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ulicy Zbrowskiego w kierunku ronda Kozienickiego szybko zmienia oblicze. - Wykonawca koncentruje się na kilku zakresach robót. Trwa rozbiórka wiaduktu północnego. Już wkrótce nie będzie po nim śladu – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Równolegle trwają prace przy budowie podpór pod nowy wiadukt południowy oraz przy budowie jezdni całego węzła komunikacyjnego. Inwestycja w ciągu ulicy Żółkiewskiego ma być gotowa jeszcze w tym roku. W związku z budową wiaduktów Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wytyczył objazdy dla ruchu lokalnego i tranzytowego samochodów ciężarowych. Sporo uwag ze strony mieszkańców Radomia, a szczególnie tych, którzy mieszkają przy ulicy 11-go Listopada dotyczy dużej liczby tirów jadących codziennie właśnie przez ulicę 11-go Listopada. - Objazdy przygotowaliśmy zgodnie z przepisami. Są to zalecane objazdy dla ruchu lokalnego i tranzytowego. Trzeba pamiętać, że tylko na kilku z ulic obowiązuje ograniczenie tonażu – wyjaśnia Dariusz Dębski. Są to ulice Stara Wola Gołębiowska, Nowa Wola Gołębiowska i Zbrowskiego. Na te ulice tiry wjeżdżać nie mogą. O ograniczeniu tonażu informują także stosowne znaki. Tiry mogą jechać ulicami Kozienicką i 11-go Listopada, które zostały dodatkowo utwardzone przez firmę budującą wiadukty na ulicy Żółkiewskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • Kolejny przetarg unieważniony

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji unieważnił przetarg na dokumentację projektową dotyczącą przebudowy wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego z Lubelską. Powód ? Nadesłane oferty są za drogie od zakładanych kosztów.

 • Wyremontują wiadukt? Za drogie ofery.

  3 oferty wpłynęły na przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego i Lubelską. Niestety wszystkie ofert są droższe od kwoty jaką MZDiK przeznaczył na ten przetarg.

 • Chcą znać koszty

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego z Lubelską. Nowa koncepcja zakłada duże zmiany w układzie komunikacyjnym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej