Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Ulica Mieszka I będzie przedłużona

sobota, 11 kwiecień 2015 14:23 Autor 

8 miesięcy będzie trwała budowa ostatniego odcinka ulicy Mieszka I, który połączy ulicę Ofiar Firleja z ulicą Witosa. Prace wykona firma Budromost-Starchowice.

Ostatni odcinek ulicy Mieszka I między ulicami Ofiar Firleja a Witosa ma 800 metrów. Według projektu powstanie droga o jednej jezdni i szerokości 7 metrów. Wzdłuż tej drogi powstanie także ciąg pieszo rowerowy. Pierwotnie przedłużenie ulicy Mieszka I miało budować Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, ale w lipcu 2014 roku Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu nie przedłużył umowy z kieleckim wykonawcą. Ogłoszono nowy przetarg, który rozstrzygnięto kilka dni temu. - Tym wykonawca będzie firma Budromost-Starachowice z Wąchocka. Koszt budowy tego ostatniego odcinka to 5 milionów 800 tysięcy złotych – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Inwestycja miała być zakończona w ubiegłym roku, ale prace wstrzymano z powodu odkrycia na tym terenie wysypiska śmieci. Wysypisko zostanie przykryte tzw. betonowymi materacami. Rozwiązanie jest bezpieczne zarówno dla środowiska jak i kierowców. Prace rozpoczną się jeszcze w kwietniu, a firma Budromost-Starachowice będzie miała 8 miesięcy na realizację inwestycji.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej