Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

120 podmiotów i jeden przetarg

sobota, 11 kwiecień 2015 14:26 Autor 

Magistrat ogłosił przetarg na zakup energii przez urząd miejski i 119 innych jednostek. Wszystko po to, żeby zaoszczędzić i w myśl zasady – duży może więcej.

Urząd Miejski, Radpec, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji i inne spółki miejskie, radomskie szkoły, przedszkola i domy kultury, a także gmina Wolanów. W sumie 120 podmiotów chce wspólnie kupić energię elektryczną. Przetarg na zakup ogłosił radomski magistrat. - Jest to największy przetarg pod względem skomplikowania bo trzeba skoordynować pracę 120 podmiotów – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. Takie wspólne zakupy energii elektrycznej odbywają się już od trzech lat. Za każdym razem liczba wszystkich podmiotów jest inna. Ale im więcej, tym lepiej - mówi sekretarz miasta. W tym roku do przetargu po raz pierwszy dołączył Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny. - 3 lata się przymierzał uniwersytet. W końcu razem startujemy. Przetarg duży, szacunkowa wartość to około 31 milinów złotych - informuje Rafał Czajkowski.

Duże maja być też oszczędności. - Oczywiście te oszczędności rozkładają się na wszystkie podmioty. W latach ubiegłych udało się zaoszczędzić około 15,5 miliona złotych – mówi sekretarz. Jak dużo uda się zaoszczędzić tym razem, okaże się po rozstrzygnięciu. Termin składania ofert od zainteresowanych udziałem w przetargu mija 18 maja.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Procedura rozpoczęta

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu rozpoczął procedurę przetargową dotyczącą przebudowy alei Wojska Polskiego. MZDiK wysłał ogłoszenie o przetargu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

 • Za drogie oferty. Unieważnią przetarg?

  7 ofert wpłynęło na przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Ale nie wiadomo czy przetarg zostanie rozstrzygnięty. Powód ? Wszystkie nadesłane oferty są za drogie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej