Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Plac zabaw gotowy, teraz czas na remont

wtorek, 21 kwiecień 2015 16:35 Autor 

W niewielkim Ludwikowie pod Radomiem duża radość rodziców i dzieci. A to za sprawą nowego placu zabaw, jaki zbudowano przy szkole. W prace zaangażowali się także rodzice.

Plac zabaw już gotowy, zatem czas na test. Patryk z mamą i siostrą po raz pierwszy korzystali z atrakcji na nowym placu. - Teraz jest fajnie – cieszy się chłopiec. Jest fajniej niż wcześniej, bo wcześniej przy szkole palcu zabaw nie było w ogóle. - Mogłam się bawić tylko na podwórku w domu – opowiada Natalia. To się zmieniło dzięki pieniądzom z budżetu gminy Jedlińsk, w której położony jest Ludwików. Z placu cieszą się nie tylko dzieci, ale ich rodzice. Bo przecież ruch to zdrowie i dużo radości. - Jest fajnie, dzieci mogą na powietrzu pobiegać, wyszaleć się, wspaniała sprawa - chwali Maryla Marszałek, mama Patryka i Natalii. W projekt bardzo zaangażowali się rodzice dzieci z Ludwikowa, którzy wspólnie uporządkowali teren przy nowym placu zabaw. Udało się znaleźć fundusze w budżecie rady rodziców, ktoś dorzucił też prywatnie coś od siebie. Kupiono krzewy i żwirek. - Rodzice ochoczo działali popołudniami. Wycięliśmy stare drzewa i posadziliśmy mniejsze, uporządkowaliśmy teren – mówi Monika Szczęsna. Plac zabaw kosztował około 40 tysięcy złotych. To dopiero początek – zapowiadają władze gminy Jedlińsk. Wkrótce ruszy remont szkoły podstawowej w Ludwikowie. Jednej z siedmiu w gminie. Jedynej, której dawno nie modernizowano. - To ostatnia szkoła, która wymaga modernizacji – mówi Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk. W planach jest termomodernizacja budynku. Pracownicy szkoły liczą, że potem będzie nie tylko cieplej, ale i taniej. - Myślę że odczujemy to w wydatkach na ogrzewanie – mówi Małgorzata Sobień, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ludwikowie. - Mamy nowy system grzewczy. Po realizacji inwestycji powinniśmy zaoszczędzić na zużyciu energii – dodaje. W planach jest też remont dachu, a w dalszej perspektywie rozbudowa szkoły. Bo tu z roku na rok uczy się coraz więcej dzieci. Wszystkie mają do dyspozycji niewielką salkę gimnastyczną. - Warunki mamy słabe, sala jest za mała. Musimy korzystać z boiska przy szkole, a także z boiska, które jest przy świetlicy wiejskiej – opowiada Małgorzata Sobień. Na razie w gminnym budżecie na remont szkoły w Ludwikowie zarezerwowano ponad milion złotych. Prace termomodernizacyjne ruszą w tym roku. A ponieważ władze gminy nie zamierzają zwalniać tempa, to być może po tej inwestycji uda się znaleźć dodatkowe pieniądze na planowaną i potrzebną rozbudowę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej