Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Ponad 4 miliony dla seminarium

piątek, 24 kwiecień 2015 16:44 Autor 

Będzie cieplej i ładniej - zapowiadają władze Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Seminarium otrzymało dofinansowanie na termomodernizację.

Umowa podpisana, a podpisy złożone przez wicemarszałka Mazowsza i rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu to gwarancja na to, że seminarium duchowne w Radomiu, Kongregacja Oratorium św. Filipa i Ośrodek Kultury w Nasielsku otrzymają miliony na remont. - Cały projekt ma wartość ponad 6,5 milionów złotych. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego to prawie 4,5 miliona złotych – informuje Leszek Ruszczyk, wicemarszałek Mazowsza. Termomodernizacja nie tylko poprawi wygląd budynku seminarium, ale też sprawi, że będzie w nim cieplej. - Seminarium duchowne i jego partnerzy prowadzą działalność ograniczoną nie tylko do przygotowania kandydatów do kapłaństwa, ale i publiczną. Spotykają się tu liczne grupy zawodowe, dzieci, młodzież i dorośli. Zależy nam na tym żeby było ciepło i ładnie – mówi ks. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Będzie też bardziej ekologicznie. Pieniądze z dofinansowania przeznaczono już także na remont kotłowni w seminarium . Na dachu zamontowano solary. Prace związane z termomodernizacją ruszą wkrótce i mają się zakończyć we wrześniu tego roku. - Jesteśmy na to przygotowani i zdeterminowani, a przede wszystkim radośni. Bo wiele lat zabiegaliśmy o ten remont – mówi ks. Wojtkun i dodaje, że bez finansowego wsparcia z zewnątrz seminarium nie byłoby w stanie zrealizować tak dużej inwestycji.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Prezydent podpisze umowę

  Prezydent Radosław Witkowski – jak deklaruje – podpisze umowę na dofinansowanie przebudowy alei Wojska Polskiego. Warunek jest jeden: prawnicy Urzędu Miejskiego i prawnicy wojewody mazowieckiego muszą wyjaśnić niestandardowe – zdaniem prezydenta – zapisy w tym dokumencie.

 • Pieniądze na sport talentów

  Urząd Miejski podzielił pieniądze na szkolenie sportowców w kategoriach młodzieżowych. Gmina wyda na ten cel 1 700 000 złotych. To o 100 tysięcy więcej niż przed rokiem.

 • Dzień Skupienia dla pracowników oświaty

  W niedzielę w seminarium duchownym odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty. Gościem będzie prof Jan Miodek.

 • Dotacja na długi szpitala

  Miasto przekaże ponad sześć milionów złotych na pokrycie straty Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Alternatywą była likwidacja lecznicy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej