Dzisiaj jest: 25 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens

1 kwietnia ruszy Radomski Rower Miejski

środa, 18 styczeń 2017 16:44 Autor 

W Urzędzie Miejskim został podpisana umowa na wdrożenie Radomskiego Roweru Miejskiego. Przetarg wygrała firma Nextbike Polska. Sieć wypożyczalni obejmie 25 stacji, wyposażonych łącznie w 250 rowerów.

 

Umowę na wdrożenie samoobsługowego systemu Radomskiego Roweru Miejskiego podpisali Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska i Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Bardzo się cieszymy, że jako Nextbike możemy wrócić do Radomia. Półtora roku temu przeprowadziliśmy tutaj pilotaż systemu, który odniósł duży sukces. Widać, że rower miejski w Radomiu jest potrzebny – mówi Tomasz Wojtkiewicz. Na przetarg ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wpłynęły 3 oferty. Po ich analizie wybrano ofertę najkorzystniejszą cenowo, którą złożyła warszawska firma „Nextbike Polska”. Oferta tej firmy opiewa na kwotę około 3 milionów 100 tysięcy złotych. - 25 stacji i 250 rowerów na początek. Wierzymy bardzo mocno, że nie jest to ostatnie słowo i ten system będzie się organicznie rozwijał – dodaje Tomasz Wojtkiewicz. Umowa została podpisana na 3 lata. Radom będzie 21 miastem w Polsce, w którym funkcjonować będzie system roweru miejskiego i 16 miastem w systemie Nextbike Polska. - Radom jest po Opolu drugim miastem, które wprowadza w ramach systemu roweru miejskiego również rowery cargo. Takich rowerów będzie 3. Będą także rowery typu tandem – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Według prezydenta Radomia Radosław Witkowski, rower miejski podniesie jakość życia mieszkańców. - Pracowaliśmy nad całym systemem w sensie organizacyjnym i finansowym. Wiemy, że zainwestowane pieniądze nam się zwrócą i inwestycja opłaci się miastu i jego mieszkańcom – dodaje prezydent Radosław Witkowski. Radomski Rower Miejski to system wypożyczalni jednośladów, który będzie funkcjonował 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pierwsze 20 minut wypożyczenia roweru będzie darmowe. Firma Nextbike będzie prowadziła także Biuro Obsługi Klienta. Z systemu będzie można korzystać również dzięki karcie miejskiej. - Będzie możliwość bezdotykowego odpięcia roweru za pomocą karty miejskiej. Karta będzie wydawana nie przez MOSiR, a przez MZDiK bezpłatnie – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Lokalizacje stacji rowerowych zostały wybrane w oparciu o wyniki konsultacji społecznych. Stacje powstaną w Śródmieściu oraz na osiedlach: Planty, Zamłynie, XV-lecie, Nad Potokiem, Ustronie, Borki, Akademickim, Gołębiów, Michałów i Południe. System Roweru Miejskiego był w Radomiu testowany w sierpniu ubiegłego roku. Radomianie mogli korzystać z 30 rowerów. W ciągu testowego miesiąca, wypożyczono je ponad tysiąc razy. System Radomskiego Roweru Miejskiego wystartuje 1 kwietnia.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Sezon rowerowy rozpoczęty

  Zabytkowe rowery, gry i zabawy oraz rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym – między innymi takie atrakcje czekały podczas minionej soboty na Palcu Konstytucji 3 Maja na miłośników rowerów. Właśnie w sobotę oficjalnie rozpoczęto w Radomiu sezon rowerowy.

 • Rusza nowy sezon. Czy rower miejski będzie tak popularny jak w poprzednim ?

  1 kwietnia rozpocznie się drugi sezon roweru miejskiego. Pierwszy pokazał, że system roweru miejskiego był w Radomiu potrzebny i stał się ważnym elementem miejskiego krajobrazu.

 • Zimowa przerwa. Rower Miejski wróci w kwietniu

  Od piątku nie będzie można wypożyczać rowerów w systemie roweru miejskiego. To zimowa przerwa. W ciągu siedmiu miesięcy tego roku rower miejski wypożyczono ponad 150 tysięcy razy.

 • Nowa stacja systemu Radomskiego Roweru Miejskiego

  To dwudziesta siódma stacja w systemie. Znajduje się przy firmie ITM. Jest pierwszą stacją roweru miejskiego w dzielnicy Potkanów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej