Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Na Michałowie powstanie park

sobota, 27 maj 2017 17:44 Autor 

Magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na osiedlu Michałów. Przy ulicy Królowej Jadwigi powstaną m.in. ścieżki rowerowe, ciągi dla pieszych, siłownia zewnętrzna i oczko wodne.

 

Od 2015 roku właścicielem terenu pomiędzy ulicami Królowej Jadwigi, Łokietka i Piastowską jest miasto. Wcześniej tym terenem zarządzała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Michałów”. Koncepcją przyszłego parku zajęła się Miejska Pracownia Urbanistyczna. - W zrewitalizowanym parku powstaną ścieżki rowerowe z nawierzchni asfaltowej, ścieżki dla pieszych z kostki brukowej i nawierzchni żwirowej. Powstaną również miejsca aktywności dla dzieci młodszych, starszych i także dla dorosłych. Nie zapominamy o siłowni zewnętrznej i street workoucie. Będą pierwsze w Radomiu leżaki parkowe oraz toaleta i nowe ławki – mówi
Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
W parku pojawi się także oczko wodne, nowe oświetlanie i górka saneczkowa. Zanim Miejska Pracownia Urbanistyczna opracowała koncepcję przyszłego parku, magistrat przeprowadził w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami osiedla Michałów. - Wyszliśmy z tą propozycją do mieszkańców osiedla bezpośrednio na ulice. Wiele zgłoszonych uwag mam nadzieję znajdzie odzwierciedlenie w projekcie tego parku – dodaje Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.
Magistrat właśnie ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Michałowie. Oferty od zainteresowanych firm będą przyjmowane do 12 czerwca. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, a wykonawca na realizację całej inwestycji będzie miał czas do października przyszłego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Powstaną dwa nowe parki w Radomiu

  2 miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Radom na budowę dwóch parków na Michałowie i Obozisku. Park na Michałowie powstanie do października tego roku. Natomiast na park na Obozisku będziemy musieli poczekać do października 2019 roku.

 • Parki dla aktywnych

  Urząd Miejski chce wybudować w Radomiu trzy tzw. Otwarte Strefy Aktywności. Wnioski o dofinansowanie inwestycji trafiły już do ministerstwa. Wspomniane strefy mają powstać na Południu, Michałowie i Glinicach.

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku

  Trwa ustalanie przyczyn wypadku, do którego doszło w sobotę na skrzyżowaniu ulic Mieszka I, Królowej Jadwigi i Brzóstowskiej. W wypadku zginęły dwie osoby, małżeństwo z Radomia. Współsprawca wypadku został zatrzymany przez policję do dyspozycji prokuratora. O szczegółach mówi Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej