Dzisiaj jest: 25 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz

Wkrótce ruszy budowa trasy N-S

czwartek, 03 sierpień 2017 15:09 Autor 

Jest pozwolenie na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S, czyli od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego. Magistrat zapowiada, że budowa ruszy w tym roku. Czas realizacji inwestycji to 12 miesięcy.

 

O potrzebie wybudowania trasy N-S w Radomiu mówi się od wielu lat. Elementy trasy były projektowane jeszcze za czasów poprzednich władz miasta. Nowa droga ułatwi przejazd z południowych dzielnic Radomia na północ. Znacznie odciążona zostanie także, zakorkowana często, ulica 25 Czerwca. - To w tej chwili najważniejsza dla naszego miasta inwestycja, ponieważ jest to droga, która odkorkowuje Śródmieście. Ponadto, to pozwoli wprowadzić bezpieczniejsze i bardziej funkcjonalne rozwiązania w obrębie naszego Śródmieścia – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Obecne władze Radomia decyzję o budowie trasy N-S podjęły już w 2015 roku. Ten czas został wykorzystany na prace dokumentacyjne, uzyskanie decyzji środowiskowej oraz projektu budowlanego. Dziś prezydent Radosław Witkowski zaprezentował pozwolenie na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S: od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego. - Nasze zadanie zaczyna się na rondzie u zbiegu ulic Prażmowskiego i 25 Czerwca. Do wiaduktu na ulicy Słowackiego przekrój drogowy będzie miał po dwa pasy ruchu. Łącznice z istniejącym wiaduktem pozwolą na bezkolizyjny wjazd na wiadukt i zjazd w kierunku dworca PKS i PKP – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Pozostały odcinek ma mieć po jednym pasie ruchu. Będzie on biegł wzdłuż torów do ronda pod wiaduktem łączącym ulicę Żeromskiego z ulicą Lubelską. Przebudowywany odcinek obejmie w sumie półtora kilometra długości. - Nie zapominamy o kolejnych odcinkach. Jeżeli chodzi o odcinek od osiedla Południe do ulicy Nowomłodzianowskiej, to wkrótce wystąpimy o pozwolenie na budowę. Trzeci odcinek od ulicy Żeromskiego do ulicy Kozienickiej jest w trakcie projektowania – dodaje prezydent Radosław Witkowski.
Magistrat wkrótce ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy śródmiejskiego odcinka trasy N-S. Firma, która wygra przetarg będzie miała 12 miesięcy – od momentu podpisania umowy – na realizację inwestycji.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Umowa na trase N-S, podpisana

  Dyrektor MZDiK w Radomiu i przedstawiciele firmy Inżynieria Rzeszów podpisali umowę na budowę I odcinka trasy N-S. Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice, wygrało przetarg ogłoszony przez MZDiK. Budowa I odcinka trasy N-S ma się rozpocząć na początku czerwca.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej