Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

„Człowiek z La Manchy” w Radomiu. Sztuka na jubileusz

środa, 04 październik 2017 15:28 Autor 

To ogromne przedsięwzięcie i jednocześnie prezent dla widzów na 40. urodziny Teatru Powszechnego w Radomiu. Na jubileusz wystawiony zostanie musical „Człowiek z La Manchy”.

 

„Człowiek z La Manchy” to hit wywodzący się z Broadway'u, gdzie był wystawiany ponad 2 tysiące razy. Teraz będzie można go oglądać na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu. To duże wyzwanie dla placówki. Widzowie na scenie zobaczą w sumie około 50 aktorów. Musical w Radomiu reżyseruje Waldemar Zawodziński, który wystawiał już to przedstawienie w Łodzi. - Na ogół wystawiane są te przedstawienia przez teatry muzyczne, które mają rozbudowane składy muzyczne. Także jak na teatr dramatyczny, to jest to ogromne przedsięwzięcie – mówi Waldemar Zawodziński.
Reżyser dodaje, że wystawienie musicalu w teatrze dramatycznym ma swoje zalety. Bo „Człowiek z La Manchy” jest widowiskiem barwnym, roztańczonym, rozśpiewanym, ale też i refleksyjnym. To opowieść, która wymaga dobrej gry aktorskiej. Musical powstał na podstawie powieści Miguela Cervantesa o Błędnym Rycerzu z La Manchy. Pełen prawych ideałów Don Kichot wyrusza w świat, żeby nieść pomoc słabszym. Po drodze doświadcza jednak wielu porażek i staje się obiektem kpin. Jak mówi reżyser, musical opowiada o tym, że zmianę świata należy zacząć od zmiany samego siebie. - Opowiada o takiej optyce, jaką można patrzeć na świat. Mówi jak można mądrze patrzeć, co można zrobić, żeby zachować takie wartości jak godność, uroda i piękno życia – twierdzi Waldemar Zawodziński.
Uroczysta premiera połączona z obchodami jubileuszu 40-lecia istnienia odbędzie się 14 października.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jak Kobra zmąciła wodę

  Scena „Fraszka” w Teatrze Powszechnym w Radomiu ponownie zaprasza najmłodszych widzów. Tym razem na premierę spektaklu „O krokodylu i królu Daktylu”. Przedstawienie powstało w oparciu o tekst Marty Guśniowskiej.

 • Zagraj w „Ani z Zielonego Wzgórza”. Casting w teatrze
  Radomski teatr szuka młodych aktorów, którzy chcieliby zagrać w sztuce „Ania z Zielonego Wzgórza”. Poszukiwana jest główna bohaterka, a także jej koledzy ze szkoły. Casting odbędzie się 21 grudnia.
 • „Tajemniczy Mr. Love” w radomskim teatrze
  Bezwzględny uwodziciel, któremu zależy tylko na pieniądzach, czy nieco pogubiony, sympatyczny mężczyzna? Reżyser i bohaterowie nie odpowiadają na to pytanie. W piątek najnowsza premiera w radomskim teatrze: „Tajemniczy Mr. Love”. Jak mówi reżyser, to sztuka o miłości.
 • Czerwony Kapturek w teatrze. Dla dzieci i dorosłych

  Teatr Powszechny przygotowuje widowisko „Czerwony Kapturek – zabawa w teatr”. Sztukę reżyseruje Marek Zakostelecky.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej