Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

29 szczytów zdobytych. Radomianin robi Koronę Europę

piątek, 17 listopad 2017 16:24 Autor 

Kolejne szczyty Korony Europy kolekcjonuje radomianin Dawid Penkalla. Ten rok obfituje w liczne wejścia i próby wejść, bo nie wszystkie kończą się sukcesem. Na niektóre góry trzeba wracać kilka razy.

 

Zugspitze to najwyższy szczyt Niemiec. Góra ma 2962 metry wysokości i była jednym z tegorocznych celów radomianina Dawida Penkalli, który realizuje projekt „Korona Europy dla miasta Radomia”. Nie pozwoliła na siebie wejść za pierwszym razem. Za drugim także stawiła opór. Dopiero trzecie podejście zwieńczył sukces. Góra dała kolejną lekcję pokory, pokazała, że czasem trzeba wykonać kilka prób, żeby dojść do celu. Ale to zdecydowanie nie zniechęciło radomianina, który do tej pory zdobył już 29 szczytów zaliczanych do Korony Europy. Rok 2017 dla Dawida Penkalli to rok pełen podróży. - Zaczęliśmy od Watykanu, przez Wielką Brytanię, Bośnię i Hercegowinę, Serbię, Niemcy, Lichtenstein, a ostatnio byliśmy w Andorze – opowiada Dawid Penkalla.

I to nie koniec planów na ten rok, bo już w sobotę Dawid wyrusza z ekipą na podbój kolejnych szczytów. Jeszcze w 2017 roku radomianin chce wejść na wierzchołki czterech gór, zaliczanych do Korony Europy. Z każdej wraca z nowymi doświadczeniami. Z wielu - z niezapomnianymi widokami. - Bardzo ładny jest Grauspitz w Lichtensteinie. Praktycznie pusta góra, piękne masywy. Fantastyczna aura i obcowanie z górami – wspomina.

Ale realizacja projektu to nie tylko zwieńczone sukcesem wyprawy górskie. Czasem nie udaje się nawet podjeść pod górę. I to nie tylko ze względu na aurę, ale też z powodu formalności i procedur obowiązujących w danym kraju. Tak było na przykład w podróży do Kazachstanu. - O mały włos nie zostaliśmy deportowani z Moskwy. Okazuje się, że nawet jak się ma bilety lotnicze, to niekoniecznie trzeba wylecieć do miejsca docelowego – mówi radomianin.

O wielu przygodach z tegorocznych podróży, realizowanych nie tylko w ramach Korny Europy Dawid Penkalla opowie podczas spotkań połączonych z prezentacją zdjęć. W Radomiu spotkania odbędą się 11 grudnia w restauracji Teatralna i 12 grudnia w Amfiteatrze. W planach są też spotkania w Lipsku, Grójcu i Zwoleniu.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej