Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Chcą promować wiedzę o Radomiu i regionie

sobota, 25 listopad 2017 17:06 Autor 

Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Radomia to twór młody, ale mający ambicję promować wiedzę na temat historii miasta i regionu. Bo za mało wiemy o naszych lokalnych przodkach – uważają założyciele.

 

 

O nowych projektach władze towarzystwa poinformowały w bibliotece publicznej, bo wiele inicjatyw ma być realizowanych wspólnie z biblioteką. Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Radomia powstało w połowie czerwca tego roku. Jest zatem młodą organizacją. Chce przede wszystkim promować wiedzę o Radomiu i regionie, o lokalnej historii. Jedną z form promocji ma być konkurs organizowany w związku z przypadającą w przyszłym roku 100-letnią rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. - Nasz konkurs dotyczy scenariusza na uroczystość szkolną z okazji Święta Niepodległości. A jednym z podstawowych warunków jest wykorzystanie zasobów Radomskiej Biblioteki Cyfrowej i czytelni regionalnej - informuje
Janusz Wieczorek z Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Radomia.

Inną formą promocji mają być „Radomskie Wędrówki Regionalne”. To nazwa projektu edukacyjnego, którego głównym założeniem jest opracowanie minimum programowego wiedzy o regionie. - Tego minimum w szkołach nie uczą. Trzeba pomóc nauczycielom i uczniom, tak żeby edukacja stanęła na wysokim poziomie - dodaje Janusz Wieczorek.

Towarzystwo chce również organizować spotkania w bibliotece publicznej na temat Radomia i jego regionu.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Powstanie tablica upamiętniająca Komitet Pięciu

    Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Radomia chce upamiętnić specjalną tablicą, powstanie 100 lat temu Komitetu Pięciu, który przejął władzę z rąk zaborcy austriackiego i dzięki temu Radom odzyskał niepodległość. Towarzystwo już rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na wykonanie tablicy.

  • Edukacja na radomskim cmentarzu

    Groby osób, które oddały życie za ojczyznę w latach 1914 - 1920 znalazły się na ścieżce edukacyjnej, utworzonej na radomskim cmentarzu przy ulicy Limanowskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej