Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Malowali bombki dla Kuby

wtorek, 05 grudzień 2017 15:39 Autor 

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 wszystkich połączyła akcja malowania bombek. Cel to zbiórka pieniędzy na pomoc dla chłopca z domu dziecka.

 

Charytatywna akcja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 odbywa się po raz trzeci. Nosi nazwę „Bombka dla...”. - W tym roku zbieramy dla Kuby, który niedawno stracił mamę i trafił do domu dziecka – mówi Anna Karpińska, koordynatorka akcji.

Kto wpadł na pomysł takiej akcji dokładnie nie wiadomo. Ale nie jest to ważne. Ważne, że do udziału w organizacji nie trzeba nikogo namawiać. Jedni malują bombki, inni pieką ciasto, a kolejni wolontariusze czuwają na sprawnym przebiegiem pracy. I zawsze chętnie przychodzą goście z innych szkół, czy placówek kultury. - Chcemy chociaż w symboliczny sposób przyłączyć się do akcji. Przygotowaliśmy bombkę, która wykonała nasza Kuźnia Artystyczna – mówi Jerzy Skwarek, wicedyrektor MOK Amfiteatr.

Najwięcej jest oczywiście dzieci i ich rodziców. Czas świąt Bożego Narodzenia zachęca do takich akcji. - To czas kiedy warto być razem. Kuba jest sierotą i myślę, że dzięki naszej akcji poczuje się lepiej – zaznacza Adrian Pawłowski ze Stowarzyszenia Fan Club zespołu IRA.
Pan Adrian, fan zespołu IRA, zawsze chętnie pomaga innym. W malowaniu bombek wziął udział razem ze swoim synem. Przy stanowiskach pracy było tłoczno. Uczestnicy akcji w Szóstce spisali się na szóstkę. - Frekwencja jest znakomita. Z roku na rok coraz więcej osób bierze udział w naszej akcji pomocy – podkreśla Anna Karpińska.

Wszystkie prace znajdą się na szkolnym kiermaszu. Wybór będzie znakomity. To nie tylko bombki, ale też stroiki i inne ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • „Przyjaciele dzieciom”. Malowali bombki dla Kuby

    Już po raz jedenasty znani radomianie malowali bombki w ramach akcji „Przyjaciele dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świecidełek zostanie przeznaczony na leczenie walczącego z nowotworem Kuby.

  • Malują bombki dla Kuby Kruka
  • Ozdoby i pomoc pod choinkę

    W Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 nauczyciele, dzieci i zaproszeni goście przygotowywali świąteczne ozdoby. Dochód z ich sprzedaży pomoże w leczeniu poszkodowanej w wypadku osoby.

  • Bombki dla Miłoszka. Aukcja wkrótce

    Miłosz ma 2,5 roku. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jego rodzice chcą rozpocząć prywatne leczenie we Francji. To właśnie Miłoszkowi dedykowana jest tegoroczna akcja malowania bombek „Przyjaciele dzieciom”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej