Dzisiaj jest: 20 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Bądź aktywny czyli - Młodzież prezentuje swoje pasje w Resursie

sobota, 09 grudzień 2017 14:36 Autor 

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej zachęca młodzież do aktywności. Bo to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu. Przykładem są osoby, które swoje pasje zaprezentowały na cyklicznej imprezie w Resursie Obywatelskiej.

„Młodzież i jej pasje” to kolejna impreza, podczas której młodzież ze szkół średnich może zaprezentować swoje umiejętności. - To już siódma edycja naszego programu. Razem z koleżanką z pracy zauważyłyśmy, że wiele młodzieży spędza czas biernie. Chcemy zachęcić ich do większej aktywności - Eliza Bogdańska z II LO. - Dzięki tej imprezie możemy pokazać osoby, które mają różne hobby i zachęcić innych do rozwijania własnych pasji.

Impreza pokazała, że młodzież z radomskich szkół ma bardzo szeroki zakres zainteresowań. Od sportowych, czy tanecznych po różne dziedziny sztuki. - Zobaczymy mistrzynię Europy w ju-jitsu, wystąpi tancerz, inny chłopiec opowie o pszczelarstwie – zapowiada Eliza Bogdańska. - Publiczność będzie zachwycona.

Występ na takiej imprezie to przygoda, możliwość spróbowania sił przed wypełnioną po brzegi widownią. - Taki występ pozwala uwierzyć w siebie, przełamać tremę – przekonuje Eliza Bogdańska. - Potem będzie już łatwiej występować na innych imprezach.

Brawa, jakie towarzyszyły występom na scenie Resursy najlepiej świadczyły o potrzebie takich imprez w środowisku szkół średnich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Benefis Róży Domańskiej

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • „Zapisy terroru” w radomskiej Resursie

  W radomskiej Resursie zaprezentowano najnowsze wydawnictwo z serii „Zapisy terroru”. Są to relacje ofiar okupacji hitlerowskiej w regionie radomskim. Książkę wydał Ośrodek Badań nas Totalitaryzmami.

 • „Skrzydła z szachownicą”. Wystawa modeli w Resursie

  Od środy w galerii Resursy Obywatelskiej czynna jest wystawa „Skrzydła z szachownicą”. Został zorganizowana z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W Resursie można obejrzeć modele samolotów, repliki mundurów, odznaczenia i broń. Organizatorem wystawy jest Klub Modelarsko - Historyczny Sokół.

 • Międzynarodowa dyskusja o nowelizacji ustawy

  „Szanse i zagrożenia” - pod takim tytułem odbył się panel dyskusyjny na temat nowelizacji ustawy o IPN. W dyskusji wzięły udział m.in. córki radomskich Żydów ocalałych z Holocaustu. Organizatorem debaty była Resursa Obywatelska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej