Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

„Tajemniczy Mr. Love” w radomskim teatrze

środa, 13 grudzień 2017 15:49 Autor 
Bezwzględny uwodziciel, któremu zależy tylko na pieniądzach, czy nieco pogubiony, sympatyczny mężczyzna? Reżyser i bohaterowie nie odpowiadają na to pytanie. W piątek najnowsza premiera w radomskim teatrze: „Tajemniczy Mr. Love”. Jak mówi reżyser, to sztuka o miłości.

 

„Tajemniczy Mr. Love” był spektaklem dyplomowym Karoliny Węgrzyńskiej. Jak mówi dyrektor radomskiego teatru, także reżyser, sztukę bardzo dobrze przyjęto, dlatego wchodzi do repertuaru. - Jest to ogromne wyzwanie – mówi aktorka Karolina Węgrzyńska. - Spektakl jest długi, a jesteśmy we dwoje na scenie. Ale lepszego dyplomu nie mogłam sobie wymarzyć. To bardzo dobry tekst – dodaje.

Akcja rozgrywa się w XIX wieku, między innymi w Anglii. O czym jest sztuka? Reżyser nabiera wody w usta. - Nic nie powiem. Jest „Tajemniczy Mr. Love” i niech tak zostanie – śmieje się Zbigniew Rybka.

Udaje się nam jednak uzyskać nieco więcej informacji na temat tajemniczego pana Love. Dowiadujemy się, że uwodzi on kobiety i ograbia je z majątku. Ale twórcy sztuki przestrzegają przed wydawaniem zbyt pochopnej oceny na temat Mr. Love. - Nie mogę za dużo powiedzieć, aczkolwiek nie jestem jednoznaczny - mówi Michał Węgrzyński, który gra Mr. Love.

Reżyser dodaje, że sztuka będzie bawić. Choć opowiada o rzeczach bardzo ważnych. O miłości i życiu. - Miłość, jak w życiu, jest trudna. Wszyscy o nią zabiegamy, chcemy jej, ale czasem nie potrafimy jej wziąć i być z nią w zgodzie – dodaje Zbigniew Rybka.

Szukając kolejnej ofiary, Mr. Love spotyka Adelajdę, marzącą o wielkiej miłości pracownicę zakładu wyrabiającego kapelusze. Dziewczyna wydaje się być idealną kandydatką dla pana Love. To jednak tylko pozory. Premiera sztuki odbędzie się w najbliższy piątek, 15 grudnia.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jak Kobra zmąciła wodę

  Scena „Fraszka” w Teatrze Powszechnym w Radomiu ponownie zaprasza najmłodszych widzów. Tym razem na premierę spektaklu „O krokodylu i królu Daktylu”. Przedstawienie powstało w oparciu o tekst Marty Guśniowskiej.

 • Zagraj w „Ani z Zielonego Wzgórza”. Casting w teatrze
  Radomski teatr szuka młodych aktorów, którzy chcieliby zagrać w sztuce „Ania z Zielonego Wzgórza”. Poszukiwana jest główna bohaterka, a także jej koledzy ze szkoły. Casting odbędzie się 21 grudnia.
 • Czerwony Kapturek w teatrze. Dla dzieci i dorosłych

  Teatr Powszechny przygotowuje widowisko „Czerwony Kapturek – zabawa w teatr”. Sztukę reżyseruje Marek Zakostelecky.

 • Małe zainteresowanie konkursem w radomskim teatrze

  Tylko dwa zgłoszenia wpłynęły na konkurs dla młodych reżyserów organizowany przez radomski teatr. Dyrektor placówki – jak sam mówi – ma mieszane odczucia, bo – jak mówi – reżyserzy narzekają na brak pracy, a jak nadarza się okazja, to nie korzystają z niej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej