Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

„Muzyczna Anioły” na scenie

wtorek, 09 styczeń 2018 16:03 Autor 

Po raz drugi w Radomiu odbyły się „Muzyczne Anioły”. To przegląd kolęd i pastorałek w wykonaniu osób niepełnosprawnych. Na scenie w Resursie Obywatelskiej było radośnie, świątecznie i kolorowo.

 

Kolęda „Gore gwiazda Jezusowi” była jedną z wielu wykonanych we wtorek przez uczestników przeglądu „Muzyczne Anioły”. Na scenie występowali artyści w bardzo młodym wieku, ale też i starsi ich koledzy. To osoby niepełnosprawne. Z różnymi problemami. - To osoby ze sprzężeniami, z autyzmem, zespołem Downa, niepełnosprawnością intelektualną od stopnia lekkiego do wysokiego – mówi Wioletta Brodowska, koordynatorka imprezy.
Przegląd robiony jest właśnie dla nich, dla uczestników. Dla każdego występ na scenie przed publicznością to wielkie przeżycie, ale też niezwykła forma leczenia. - Chcemy w ten sposób integrować niepełnosprawnych. A muzyka to też forma terapii. Dla nas, dla terapeutów to też okazja do wymiany doświadczeń, no i hołdujemy tradycji jaką jest kolędowanie – mówi Wioletta Brodowska.

Tegoroczna była drugą edycją tej imprezy. Wiele wskazuje na to, że kolejne lata przyniosą następne odsłony przeglądu. - Mamy więcej uczestników niż przed rokiem. Jest wykonawca z powiatu grójeckiego i jeden nawet spoza województwa – informuje Wioletta Brodowska.

Uczestnikami byli najmłodsi z przedszkoli z oddziałami integracyjnymi, uczniowie szkół specjalnych, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, różnorodnych stowarzyszeń i fundacji. Przegląd ma formę konkursu. Przewidziano trzy nagrody główne, ale też i inne upominki. Dla wszystkich uczestników.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Kolędy w cerkwi. Koncert w niedzielę

    Jak co roku w styczniu parafia prawosławna zaprasza na koncert kolęd. W najbliższą niedzielę w cerkwi przy ul. Warszawskiej wystąpią trzy chóry. Łącznie w programie znalazło się prawie 30 kolęd.

  • Łowicz kolęduje w Radomiu

    Zespół Koderki z Łowicza zdobył główną nagrodę podczas XV Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Organizatorem festiwalu była Resursa Obywatelska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej