Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radom górą!

wtorek, 06 luty 2018 17:15 Autor 

Trwa medialna akcja Radom Górą. Portal cozadzień.pl publikuje zestawienia osób, firm, produktów czy wydarzeń, którymi może poszczycić się Radom. Akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem.

 

Pomysł akcji zrodził się w Radomskiej Grupie Mediowej. - Tworzymy tutaj w Radomiu typowo radomskie media, które są brane w Polsce zza przykład dobrych mediów, tak jak Telewizja Dami, tak jak Radio Rekord, tak jak portal Cozadzień, który miał w ostatnim miesiącu oficjalnie ponad 10 mln odsłon. I pomyśleliśmy sobie: dlaczego nie mówić o tym, że w Radomiu można takie fajne rzeczy zrobić jak na przykład nasze media – mówi Maciej Dobrowolski, dyrektor Radomskiej Grupy Mediowej.

Tak powstała akcja Radom Górą!, która trwa już od dwóch tygodni. - W tym czasie na portalu cozadzień opublikowaliśmy kilkanaście artykułów, w których staramy się udowodnić, że nie mamy powodów do wstydu z naszego miasta, że Radom to miejsce, w którym jest wiele ciekawych osób, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy, w którym mieszka wielu ciekawych ludzi – mówi Krzysztof Domagała, szef newsroomu.

Dla wielu radomian to emocjonalna akcja, albo, patrząc inaczej, wycieczka do czasów młodości. - W zestawieniu najbardziej kultowych radomskich produktów, wśród których są rzeczy, o których nie możemy mówić ale każdy wie o co chodzi, jest telefon Tulipan, maszyna do pisania Łucznik, na której ja pisałem, albo maszyna do szycia Łucznik, na której szyła moja mama – wspomina Maciej Dobrowolski.

Dziennikarze portalu piszą także o najlepszych radomskich sportowcach, wydarzeniach kulturalnych, zespołach muzycznych, wykonawcach czy firmach. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Pod każdym artykułem trwają dyskusje internautów, a czytelnicy podpowiadają swoje typy. - Pomysłów od naszych czytelników jest bardzo dużo. Dostajemy je zarówno na FB, jak i drogą mejlowa. Są osoby, które przychodzą do redakcji i podpowiadają, kogo jeszcze i co jeszcze powinniśmy uwzględnić w zestawieniu – mówi Krzysztof Domagała.

To dlatego często pojawiają się drugie części zestawień, uwzględniające podpowiedzi od widzów, słuchaczy i czytelników. Wszystko co najlepsze z Radomia znajdą państwo na portalu cozadzien.pl, zakładka Radom Górą!.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poznaliśmy finalistów "Co Za Talent"

  Poznaliśmy dziesiątkę finalistów szóstej edycji konkursu "Co Za Talent", wybranych przez jury. W finale ostatecznie 12 uczestników. O dwójce pozostałych zdecyduje głosowanie sms-owe. Gala finałowa odbędzie się w 20 czerwca w Szkole Muzycznej.

 • Co Za Talent - pierwszy casting już za nami

  We wtorek w klubie Strefa G2 odbył się pierwszy z dwóch castingów do konkursu talent show Co Za Talent. Swoje umiejętności jury, zaprezentowało kilkanaście młodych osób. Do półfinału dostało się 14 uczestników. Drugi casting odbędzie się w czwartek.

 • Rekordowa Co Za Jazda

  Około ośmiuset miłośników aktywnego wypoczynku wyruszyło w pierwszą w tym sezonie wyprawę z cyklu Co Za Jazda! Tym razem trasa prowadziła do Skaryszewa. Organizatorem cyklu jest Radomska Grupa Mediowa i Stowarzyszenie Co Za Jazda!

 • Grać, jak Weroniki

  Kilka lat temu liderką radomskiego tenisa była Weronika Domagała. Dziś najlepszą tenisistką z naszego miasta jest Weronika Falkowska. Akademia Tenisowa Masters Radom szuka następczyń wspomnianych zawodniczek.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej