Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Zgłoś kandydata do nagrody

środa, 07 luty 2018 17:05 Autor 

Można zgłaszać kandydatów do X jubileuszowej edycji Nagrody im. Św. Kazimierza. Nagroda wręczona zostanie na początku marca, podczas obchodów święta patrona miasta - „Kazików”.

 

Nagroda im. Św. Kazimierza przyznawana jest co roku podczas obchodów święta patrona miasta. Nagrodę mogą otrzymać osoby, stowarzyszenia lub organizacje, które wykazały się w minionym roku wybitnymi dokonaniami w dziedzinie popularyzacji historii i tradycji Radomia oraz dziedzictwa kulturowego miasta. Zgłoszenia kandydatów można składać na wniosku, który można pobrać ze strony internetowej www.resursa.radom.pl. Wnioski można przynosić osobiście do siedziby „Resursy Obywatelskiej” lub przesłać za pośrednictwem poczty (decyduje data stempla pocztowego). Termin przyjmowania wniosków upływa w piątek, 16 lutego.
Zgłoszone kandydatury rozpatrzy Komisja powołana przez prezydenta Miasta Radomia.
Wręczenie Nagrody im. Św. Kazimierza odbędzie się w niedzielę, 4 marca w Resursie, podczas „Kazików” 2018. Do tej pory laureatami nagrody zostali Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Radomia, Społeczny Komitet Ratowania Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego, Przemysław Bednarczyk, Renata Metzger, Mirosław Mazurkiewicz, Sebastian Piątkowski, Bractwo Kurkowe św. Sebastiana, Katarzyna Posiadała, Marcin Kępa i ks. Edward Poniewierski.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Promocja przez sport

  Bieg Kazików to okazja do promocji Radomia. Przypomnienia historii miasta, roli jaką odgrywało przed wiekami. Ale to również znana w kraju impreza sportowa i rekreacyjna. XI Bieg Kazików odbył się minioną niedzielę.

 • Na początek wystawa i koncert

  W sobotę pierwszy dzień Kazików 2018. Na początek organizatorzy przygotowali atrakcje dla sympatyków sztuki. Obie imprezy odbędą się w budynku Resursy Obywatelskiej.

 • Ks. Edward Poniewierski laureatem nagrody im. Św. Kazimierza

  Kanclerz radomskiej kurii ks. Edward Poniewierski został tegorocznym laureatem Nagrody Św. Kazimierza. Nagroda przyznana została po raz dziesiąty. W niedzielę, w ramach święta patrona miasta odbył się także test wiedzy o Radomiu.

 • Święto patrona w ten weekend. Co w programie?

  Rekordowa liczba drużyn zgłosiła się do tegorocznego Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu organizowanego w ramach „Kazików”. Święto w ten weekend. Będzie test, ale też wystawy, występy i wręczenie nagrody św. Kazimierza. W tym roku jest pięciu nominowanych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej