Dzisiaj jest: 29 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Terapia teatrem. Zajęcia w radomskim SOSW

piątek, 09 luty 2018 16:48 Autor 

Przedstawienie „Czerwony kapturek” wystawił teatr Bajlandia dla uczniów z ośrodka dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Zainteresowanie teatrem w tej placówce jest duże. Teatr może być terapią.

 

To bajka dla widzów w wieku od 3 do 103 lat – mówiły panie Agnieszka i Monika, nauczycielki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Artyści z warszawskiej agencji Baljandia wystawili spektakl „Czerwony Kapturek”. - Prowadzimy z koleżanką koło teatralne. Pomyślałyśmy, że to będzie dla dzieci takie dotknięcie teatru – mówi
Monika Wiatrak, nauczyciel SOSW dla dzieci niesłyszących.

W szkole odbyły się również warsztaty teatralne. Zainteresowanie było duże. Wielu podopiecznych ośrodka bierze udział w prowadzonych tu regularnie zajęciach. Choć przygotowanie spektaklu z udziałem podopiecznych nie jest łatwe. - Praca jest specyficzna. Dzieci, które uczestniczą w kole to uczniowie o specjalnych potrzebach. Każde z tych dzieci wymaga indywidualnego podejścia – opowiada Agnieszka Kierzkowska, nauczyciel SOSW dla dzieci niesłyszących.

Trud przynosi jednak fantastyczne efekty. Teatr stanowi element arteterapii, czyli terapii sztuką.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Dni otwarte w SOSW w Radomiu

  Edukacja, wychowanie i coraz ważniejsza nauka zawodu niepełnosprawnych. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczak zaprezentował radomianom jak radzi sobie z tymi problemami.

 • Integracja i pieczone ziemniaki

  Były pieczone ziemniaki, ludowe zwyczaje i dobra zabawa. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka zaprosił dzieci do Muzeum Wsi Radomskiej. Tam odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.

 • Teatr organizuje konkurs dla reżyserów

  To duża szansa dla młodych reżyserów – mówi dyrektor radomskiego teatru o trwającym właśnie konkursie. Zwycięzca dostanie aktorów, scenę i możliwość wygranej na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim, który odbywa się w Radomiu.

 • „Mayday 2” hitem. Po wakacjach „największe przedstawienie w historii”

  Radomski teatr ma widownię – mówi dyrektor podsumowując miniony sezon. Hitem był „Mayday 2”. Teraz w teatrze wakacyjna przerwa, co nie znaczy, że nic się nie dzieje. Trwają przygotowania do – jak mówi dyrektor – największego przedstawienia w historii placówki.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej