Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Kulturalnie w sierpniu

sobota, 15 sierpień 2015 18:35 Autor 

Jeszcze gorący, choć nie z powodu upałów, a dlatego, że ukazał się kilka dni temu. Nowy numer Miesięcznika Prowincjonalnego, radomskiego pisma o kulturze. Polecamy, bo kultury nigdy za wiele.

Jerzy Stachowicz w artykule Kino i nie-miejsca z pewną nutą nostalgii wspomina dawne radomskie kina i tłumaczy, dlaczego i gdzie film wypiera książki. W dziale recenzji – Łukasz Prus pisze o filozoficznym trójksięgu autorstwa Tadeusza Gadacza. Nie ma odpowiedzi na pytanie „jak żyć” - ale są rozważania na temat życia. Anna Spólna czyta poetycką książkę .byłem Krzysztofa Jaworskiego, bezradnego ironisty, trochę prześmiewcy z dużym dystansem do siebie samego.

Lidia Ziemińska zagląda na wystawę prac Nikifora Krynickiego, którą – przypomnijmy – nadal oglądać można w domu Gąski i Esterki. W numerze także rozmowa z Andrzejem Wajdą na temat Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Krystyna Kasińska recenzuje spektakl „Niepodobnym obyczajem”, przy okazji nie-wprost stawiając pytanie, czy sztuka może być łamaniem ciszy wyborczej. Podsumowuje także bardzo udany jej zdaniem ostatni sezon w radomskim teatrze. Krzysztof Majerczyk rozmawia z muzykami grupy Mijagi, a w galerii Prowincjonalnej – sylwetka i prace Artura Wąsowicza.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rocznicowy „Miesięcznik Prowincjonalny”

  Czerwiec '76 w literaturze i sztuce. Czerwiec widziany inaczej, trauma, którą dziedziczymy. Rocznicy wydarzeń radomskiego Czerwca '76 poświęcony jest najnowszy numer „Miesięcznika Prowincjonalnego”.

 • Nowy numer Miesięcznika Prowincjonalnego

  Jest nowy numer Miesięcznika Prowincjonalnego. Tym razem w sposób szczególny polecam państwa uwadze galerię prowincjonalną. Drogowy.

 • Na wakacje: Miesięcznik Prowincjonalny

  Od kilkunastu dni w księgarniach dostępny jest nowy numer Miesięcznika Prowincjonalnego. Tym razem numer pod hasłem: bo będzie za późno. Na co – proszę przeczytać. To dobra lektura na wakacje.

 • Nagroda dla Miesięcznika Prowincjonalnego

  Grand Front 2014 dla Miesięcznika Prowincjonalnego. Czasopismo wyróżnione zostało za okładkę w konkursie organizowanym przez Izbę Wydawców Prasy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej