Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Malowali pisanki. Dla dzieci

poniedziałek, 16 marzec 2015 16:03 Autor 

Jedni wyklejali, inni malowali – techniki były różne. W niedzielę w radomskiej Łaźni odbyła się akcja malowania wielkanocnych pisanek. Wzięło w niej udział wiele osób, od władz miasta po sportowców i artystów. Pomalowane pisanki będą licytowane w najbliższą niedzielę podczas koncertu, który odbędzie się w szkole muzycznej, a dzięki pieniądzom uzyskanym ze sprzedaży dzieci z Caritas pojadą na letni wypoczynek.

Na dwa tygodnie przed świętami w Łaźni przy ulicy Żeromskiego zapanował wielkanocny klimat. Znani radomianie malowali pisanki. Na styropianowych jajkach powstawały różnorodne aranżacje. Jedni tworzyli sami, inni rodzinnie współpracowali. - Pewna praca koncepcyjna z mojej strony została włożona, ale nie ukrywam, że żona pomagała bardzo. To praca wspólna – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Pisanki zdobili nie tylko politycy, ale artyści, funkcjonariusze i sportowcy. Dyrektorka Muzeum Wsi Radomskiej miała profesjonalne wsparcie. Kierowniczka z działu oświatowego muzeum tworzyła pisanki metodą batikową. - Na wydmuszkę nakładam wosk przy pomocy pisaka. Potem wkładam go do farby, następnie podgrzewam. Zdejmuję wosk. To tradycyjny sposób zdobienia pisanek w regionie radomskim - opowiada Anna Ziółek, kierownik działu oświatowego Muzeum Wsi Radomskiej. Wielu znanych radomian przybyło na akcję z dziećmi. Bo dla dzieci malowanie pisanek to świetna zabawa. - Bardzo lubię malować pisanki - potwierdza Maksymilian Czajkowski, syn sekretarza Radomia. - Teraz maluję jajko na niebiesko, jeszcze nie wiem co potem zrobię – dodaje. Maksymilian jeszcze nie miał opracowanej koncepcji, za to artysta plastyk Michał Szpak dokładnie widział co chce zrobić. - Moja pisanka będzie filmowa. Myślę, że to jajko zostanie sprzedane za za tydzień za duże pieniądze – uśmiecha się Michał Szpak. Bo wszystkie pomalowane przez znanych radomian pisanki zostaną zlicytowane podczas koncertu, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę. - Zapraszam wszystkich radomian na koncert, który odbędzie się w niedzielę w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu o godzinie 17.00. W przerwie licytacja pisanek – mówi prezydent Radomia. Pomysłodawczynią akcji malowania pisanek jest Monika Witkowska, nauczycielka i opiekunka koła wolontarystycznego ze szkoły podstawowej numer 23. - U podstaw działalności naszego koła leży przede wszystkim pomoc innym – opowiada. - Czas Wielkanocy to czas pomocy innym, czas radości. Zatem pomysł na tę akcję zrodził się po prostu z potrzeb serca – dodaje. Zebrane pieniądze z licytacji pisanek zostaną przekazane na letni wypoczynek dla dzieci z Caritas Pallotyńska.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trzy koncerty na jubileusz XXV OTŚP

  Stanisław Sojka, Szymon Wydra i Piotr Dąbrówka byli gwiazdami XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję. Turnieju, który wyjątkowo turniejem nie był. Z okazji jubileuszu organizatorzy odstąpili od konkursowych występów.

 • Stanisław Sojka wystąpi w Łaźni

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • W piątek w „Łaźni” rusza XXV OTŚP

  W najbliższy piątek w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”, rozpocznie się jubileuszowy XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku – właśnie ze względu na jubileusz - turniej odbędzie się w innej formule.

 • Fotografia - wielka pasja

  Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło radomian na doroczną wystawę prac swoich członków. Wernisaż prezentacji odbył się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej