Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

4 sztuki na 5 urodziny teatru

środa, 07 grudzień 2016 16:18 Autor 

12 premier, około 60 spektakli, ponad 20 aktorów. Amatorski Teatr Resursa obchodzi 5. urodziny. I zaprasza na imprezę urodzinową, podczas której zostaną wystawione 4 sztuki.

 

Pięć lat temu w październiku w Radomiu powstała amatorski teatr - Teatr Resursy. Pomysłodawcą był Robert Stepniewski. W najbliższą sobotę teatr zaprasza na imprezę urodzinową do Resursy. Tu zostaną wystawione 4 spektakle, będzie też otwarcie jednej wystawy. Premierowo Teatr Resursy zaprezentuje monodram „Audiencja II” według Bogusława Schaeffera. Reżyserem i jednym wykonawcą będzie Marcin Fortuna. - Jest to dość nietypowy monodram. Jego powodzenie zależy od tego, jak publiczność reaguje na spektakl - opowiada Marcin Fortuna. Podczas urodzin zostaną wystawione także spektakle: „i nic”, „Trojanki” i „Epopeja”. W ciągu 5 lat działalności amatorski Teatr Resursy zaprezentował widzom w sumie 12 premier. - Zagraliśmy ok. 60 spektakli. W tym roku wystawiliśmy sztukę „Przygody Koziołka Matołka” dla 600 dzieci. Graliśmy tę sztukę 3 razy pod rząd na Dzień Dziecka – podsumowuje Robert Stępniewski. W teatr zaangażowanych jest teraz ponad 20 osób. Urodzinowa impreza w Resursie rozpocznie się w sobotę o godzinie 16.00.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

 • 10 „Ślad” rozpoczęty

  Pokaz filmu dokumentalnego „Książę i dybuk” otworzył 10 Spotkania z Kulturą Żydowską Ślad. Obraz przypomina postać słynnego filmowca i reżysera Michała Waszyńskiego.

 • Terapia teatrem. Zajęcia w radomskim SOSW

  Przedstawienie „Czerwony kapturek” wystawił teatr Bajlandia dla uczniów z ośrodka dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Zainteresowanie teatrem w tej placówce jest duże. Teatr może być terapią.

 • Zespół z Poniatowej najlepszy w kolędowaniu

  W Resursie Obywatelskiej odbył się XVI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Najwięcej braw zebrał dziecięcy zespół z Poniatowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej