Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

„Calineczka”. Lot w teatrze

sobota, 04 luty 2017 17:32 Autor 

To będzie lot na jaskółce nad zmiennym oceanem – zapowiada Jacek Bała, reżyser „Calineczki”. Najnowsza propozycja sceny Fraszka radomskiego teatru skierowana jest nie tylko do dzieci, ale i do dorosłych.

 

Jest maleńka, zwiewna i delikatna ale ma wielkie serce i ogromną odwagę. „Calineczka” zostanie wystawiona na scenie Fraszka w radomskim Teatrze Powszechnym. Dla reżysera, który z wykształcenia jest także aktorem lalkarzem to wyjątkowa postać. - Calineczka jest dla mnie uosobieniem piękna, czegoś zwiewnego. Chciałbym żeby to przedstawienie było lotem jaskółki nad oceanem - mówi Jacek Bała, reżyser.
Nad oceanem nie zawsze spokojnym, bo „Calineczka”, wędrując przez świat, przeżywa różne przygody i spotyka rożne postaci. Nie wszyscy są pozytywni. Ta podróż – jak mówi Jacek Bała – ma być ważnym przesłaniem dla widzów i nawiązywać do życia każdego z nas. - Bardzo nam zależy na tym, żeby pokazać, że droga czasem jest trudna, i że zawiłości losu mogą być przygodą, która przynosi jasny dzień – dodaje reżyser.
Zatem na „Calineczkę” mogą wybrać się nie tylko dzieci, choć reżyser przygotował spektakl z myślą o młodszych widzach. Jak tłumaczy, starał się połączyć poetyckość „Calineczki” z żywiołową akcją, która ma przykuć uwagę dzieci. Ale z „Calineczki” naukę mogą otrzymać też i dorośli, którzy nierzadko uciekają od problemów. - Bardzo nas korci, żeby schować się pod łóżko i czekać aż ktoś inny załatwi problemy. Tymczasem warto wskoczyć na nadlatującą jaskółkę. Calineczka nie ogląda się za siebie, ona jest tu i teraz. Nie żyje przeszłością – mówi Jacek Bała.
Premiera „Calineczki” w radomskim teatrze odbędzie się w niedzielę, 5 lutego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jak Kobra zmąciła wodę

  Scena „Fraszka” w Teatrze Powszechnym w Radomiu ponownie zaprasza najmłodszych widzów. Tym razem na premierę spektaklu „O krokodylu i królu Daktylu”. Przedstawienie powstało w oparciu o tekst Marty Guśniowskiej.

 • Terapia teatrem. Zajęcia w radomskim SOSW

  Przedstawienie „Czerwony kapturek” wystawił teatr Bajlandia dla uczniów z ośrodka dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Zainteresowanie teatrem w tej placówce jest duże. Teatr może być terapią.

 • Zagraj w „Ani z Zielonego Wzgórza”. Casting w teatrze
  Radomski teatr szuka młodych aktorów, którzy chcieliby zagrać w sztuce „Ania z Zielonego Wzgórza”. Poszukiwana jest główna bohaterka, a także jej koledzy ze szkoły. Casting odbędzie się 21 grudnia.
 • „Tajemniczy Mr. Love” w radomskim teatrze
  Bezwzględny uwodziciel, któremu zależy tylko na pieniądzach, czy nieco pogubiony, sympatyczny mężczyzna? Reżyser i bohaterowie nie odpowiadają na to pytanie. W piątek najnowsza premiera w radomskim teatrze: „Tajemniczy Mr. Love”. Jak mówi reżyser, to sztuka o miłości.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej