Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radom stolicą amatorskich teatrów

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 15:56 Autor 

Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich odbył się w Radomiu. Gospodarzem imprezy był radomski teatr Scene. To nagroda za sukces w poprzednim sezonie.

 

Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich odbył się po raz siedemnasty. Tym razem wystąpiło prawie 20 grup teatralnych. Prezentacja miały charakter konkursu. Spektakle oceniało jury. Festiwal odbył się w Radomiu, bo przed rokiem wygrał teatr Scene. - Wygraliśmy poprzedni festiwal i dlatego musieliśmy zaprosić kilka grup i zorganizować imprezę - mówi Wojciech Ługowski, reżyser teatru Scene.

Festiwal trwał dwa dni. Już po pierwszych kilku widowiskach widać było, że nie zabraknie atrakcji. - Przedstawienia są bardzo różnorodne. Od pantomimy po teatr słowa - zaznacza Wojciech Ługowski.

W tym roku główne trofea zdobyły teatry spoza Radomia. Zwycięstwo w kategorii dziecięcej odniósł Teatr Stonoga z miejscowości Rębków koło Garwolina za widowisko „Jutro popłyniemy daleko”. Natomiast Grand Prix festiwalu zdobył Teatr Rękawiczka z Garwolina, który przedstawił spektakl „Grzeszne menu”. Wyróżnienie aktorskie otrzymała Barbara Bednarczyk z koła teatralnego w II Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu.

- Teatr powinien uczyć i bawić. Poprzez zabawę zaprzyjaźniamy się z nim- podkreśla Wojciech Ługowski. - Jak powiedział Norwid teatr to jest najpiękniejsza po kościele świątynia na świecie.

Organizatorem festiwalu amatorskich teatrów jest Mazowiecki Instytut Kultury.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej