Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Gimnazjum w Wierzbicy gra Moliera

sobota, 24 czerwiec 2017 14:32 Autor 

Komedię Moliera „Mieszczanin szlachcicem” w formie musicalu wystawili aktorzy amatorzy z Wierzbicy. Sala Resursy Obywatelskiej wypełniła się po brzegi.

 

Aktorzy amatorzy to głównie młodzież z Wierzbicy. Wszyscy to osoby związane z miejscowym gimnazjum. Sztuka Moliera była trudnym wyzwaniem, ale nikt nie miał wątpliwości, że praca zakończy się sukcesem. - Uczestnicy spektaklu to uczniowie lub absolwenci naszego gimnazjum – mówi Anna Różycka, reżyser widowiska. - Wśród nich są osoby, które kontynuowały aktorskie pasje podczas dalszej nauki.
Artystyczne pomysły to już tradycja gimnazjalistów z Wierzbicy. Przed rokiem młodzież przygotowała film. Teraz wybór padł na Moliera. Jak podkreśla Anna Różycka wybór był nieprzypadkowy. - Molier to dobrze znany i ceniony twórca. Treści zawarte w sztuce mają ponadczasowy charakter – podkreśla Anna Różycka.
Zaprezentowana sztuka to historia mieszczanina, który chce być kimś lepszym, czyli właśnie szlachcicem. Bohater sztuki nie zauważa, że po prostu się ośmiesza. W roli głównej wystąpił Łukasz Dulęba. Łącznie w spektaklu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Młodzież z Wierzbicy wzbogaciła widowisko o przeboje muzyki pop. - Rozmowy rozpoczęły się w styczniu, a od marca trwały próby – mówi Anna Różycka.
W nowym roku szkolnym spektakl obejrzy też widownia w Wierzbicy. Aktorzy z gimnazjum są otwarci na inne propozycje. Sadząc po zainteresowaniu w Radomiu na kolejne zaproszenia nie będzie trzeba długo czekać.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Benefis Róży Domańskiej

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • „Zapisy terroru” w radomskiej Resursie

  W radomskiej Resursie zaprezentowano najnowsze wydawnictwo z serii „Zapisy terroru”. Są to relacje ofiar okupacji hitlerowskiej w regionie radomskim. Książkę wydał Ośrodek Badań nas Totalitaryzmami.

 • „Skrzydła z szachownicą”. Wystawa modeli w Resursie

  Od środy w galerii Resursy Obywatelskiej czynna jest wystawa „Skrzydła z szachownicą”. Został zorganizowana z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W Resursie można obejrzeć modele samolotów, repliki mundurów, odznaczenia i broń. Organizatorem wystawy jest Klub Modelarsko - Historyczny Sokół.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej