Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Teatr organizuje konkurs dla reżyserów

piątek, 14 lipiec 2017 15:54 Autor 

To duża szansa dla młodych reżyserów – mówi dyrektor radomskiego teatru o trwającym właśnie konkursie. Zwycięzca dostanie aktorów, scenę i możliwość wygranej na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim, który odbywa się w Radomiu.

 

Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski w Radomiu organizowany jest od 1993 roku. Festiwal odbywa się co dwa lata. Inauguruje go sztuka wystawiana przez teatr radomski. Dyrektor Teatru Powszechnego chce, żeby kolejną edycję zainaugurował reżyser młody. Ten, który wygra trwający właśnie konkurs. - Każdy, kto chciałby wyreżyserować w Radomiu tekst gombrowiczowski, pokazać go na festiwalu i wziąć udział w międzynarodowym konkursie, powinien zgłosić scenariusz, projekt scenografii, przyjechać tu, porozmawiać i przekonać mnie, że ma dobry pomysł i realny do wykonania - mówi Zbigniew Rybka, dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu.

W konkursie mogą wziąć udział reżyserzy, w przypadku których nie minęło jeszcze 5 lat od czasu ukończenia wydziału reżyserii lub od czasu debiutu. Organizatorzy sugerują, żeby zgłaszający przysyłali pomysły na adaptację prozy gombrowiczowskiej, raczej na małej scenie lub scenie „Kotłownia”. Pierwsze zgłoszenia już są. - Mam nadzieję, że będzie duże zainteresowanie – mówi Zbigniew Rybka. - Młodzi reżyserzy poszukują pracy. Tutaj mają poważną szansę. Dla jednych może to być debiut lub praca blisko debiutu. A szansa polega na tym, że od razu staną w szrankach we międzynarodowym konkursie – dodaje dyrektor.

Zgłoszenia od reżyserów zainteresowanych konkursem, teatr w Radomiu przyjmuje do końca października. A kolejna edycja festiwalu gombrowiczowskiego odbędzie się w Radomiu w 2018 roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • Jak Kobra zmąciła wodę

  Scena „Fraszka” w Teatrze Powszechnym w Radomiu ponownie zaprasza najmłodszych widzów. Tym razem na premierę spektaklu „O krokodylu i królu Daktylu”. Przedstawienie powstało w oparciu o tekst Marty Guśniowskiej.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej