Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 41.

Radomiak zwyciężył w Stalowej Woli!

niedziela, 07 sierpień 2016 15:55
Dział: Sport
Autor

Piłkarze Radomiaka odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie. W Stalowej Woli zieloni pokonali miejscową Stal 2:1.

Już przed meczem wiadomo było, że „Stalówka” będzie wymagającym rywalem dla Radomiaka. Ambitnie grający gospodarze wspierani dopingiem miejscowych kibiców rozpoczęli spotkanie z dużym animuszem, ale Radomiak kontrolował boiskowe wydarzenia. Na bramkę dla zielonych trzeba było poczekać do 18. minuty. Akcję indywidualną przeprowadził Leandro i po rykoszecie piłka wpadła do bramki. Więcej emocji przyniosła druga połowa meczu. Pomiędzy 60. a 70. minutą Stal miała kilka bardzo groźnych okazji strzeleckich, ale albo brakowało szczęścia, albo świetnie w bramce spisywał się Adrian Szady. Odpowiedź Radomiaka nadeszła w 80. minucie. Wprowadzony kilka chwil wcześniej Kamil Cupriak wymanewrował obronę gospodarzy, wyłożył piłkę do niepilnowanego Macieja Filipowicza i ten zdobył niezwykle ważną bramkę. Bramkę na wagę 3 punktów. Stal w końcówce meczu rzuciła się do ataku i w efekcie zdobyła honorową bramkę. Błąd Karola Kucharskiego spowodował rzut karny. Pierwsza próba strzału wzbudziła wiele kontrowersji. Arbiter nakazał powtórzenie jedenastki, bo jego zdaniem Szady zbyt szybko opuścił linię bramkową. Naszym zdaniem arbiter Jacek Lis z Katowic popełnił w tej sytuacji błąd. Chwilę później Adrian Gębalski powtórzył strzał i tym razem piłka wpadła do siatki. Po meczu trener Verner Lićka był zadowolony z bardzo ważnego zwycięstwa. Zmiany przeprowadzone przez czeskiego szkoleniowca okazały się być udane. - Te zmiany były bardzo udane. Mamy 3 punkty, to bardzo ważne – mówił po meczu Verner Lićka. Stal Stalowa Wola po meczu zajmuje ostatnie miejsce w II lidze. Dwie porażki chluby nie przynoszą, ale trener Rafał Wójcik wierzy w swój zespół. - To i tak był inny mecz w porównaniu do Pucharu Polski. Progresja formy tego zespołu będzie cały czas rosła – podkreślił Wójcik. Teraz przed zielonymi mecz Pucharu Polski w Jastrzębiu-Zdrój. Radomiak uda się tam już we wtorek. Spotkanie zaplanowano na środę, na godzinę 17:00. Szersze podsumowanie meczu w Stalowej Woli w magazynie SuperGOL w poniedziałek po Teledzienniku.