Dzisiaj jest: 12 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Dział: SuperGOL
Autor

Zapraszamy na kolejną odsłonę magazynu SuperGOL, w którym sprawdzamy, jak poradziły sobie w weekend drużyny piłkarskie regionu radomskiego.

II LIGA

Dawno nie rozpoczynaliśmy magazynu „SuperGOL” od pochwał dla piłkarzy Radomiaka. Ubiegłotygodniowe wydanie magazynu miało charakter smutny, by nie powiedzieć żałobny. Tym razem, Zieloni pokonali Olimpię Elbląg 2:1 i tym samym zanotowali pierwsze domowe zwycięstwo tej wiosny. Trzeba powiedzieć, że w tym spotkaniu piłkarze dokonali rzeczy wielkiej. Podnieść się po tak dotkliwej porażce, jak 1:4 z Polonią Warszawa, to zadanie bardzo trudne, a musimy też pamiętać, że już w 4. minucie meczu Radomiak stracił bramkę.

Pierwsze 30. minut meczu Zieloni zagrali słabo. Gra oparta była na długich piłkach, brakowało dokładności. Dużo lepiej poczynała sobie Olimpia. Być może Radomiak nie wygrałby tego meczu, gdyby nie bardzo ważna interwencja Adriana Szady w 17. minucie. Młody golkiper obroni strzał Damiana Szuprytowskiego, który był bliski wykończenia szybkiej kontry Olimpii. Dopiero pod koniec pierwszej połowy obudził się Radomiak. Przyniosło to efekt w postaci rzutu karnego wywalczonego przez Pawła Tarnowskiego. Jedenastkę na gola zamienił strzelając mocno, w swoim stylu Leandro.

W drugiej połowie Radomiak zdominował boiskowe wydarzenia. To był wreszcie zespół, którego grę oglądało się bardzo dobrze. Zawodnicy chętnie pokazywali się do podań, konstruowali groźne akcje ofensywne. Akcja z 64. minuty zostanie nam w pamięci na długo. Świetną wymianę podań pomiędzy Mateuszem Spychałą, Pawłem Tarnowskim i Leandro wykończył ten ostatni. To była prawdziwa bomba posłana obok bezradnego bramkarza Olimpii, Wojciecha Daniela. Król Leo powrócił. To pierwszy gol Brazylijczyka strzelony z gry od meczu z GKS Bełchatów 22 października ubiegłego roku. Tym samym Leo został współliderem klasyfikacji strzelców II ligi. 13 trafień ma na swoim koncie także Łukasz Pietroń z Olimpii Elbląg. To właśnie ten zawodnik w końcowych fragmentach meczu posłał dokładne dośrodkowanie na głowę Filipa Burkhardta, ale ten trafił tylko w poprzeczkę.

Jak zwykle na szóstkę z plusem zasłużyli kibice, którzy mimo słabych wyników w ostatnich tygodniach, jak zwykle licznie stawili się na stadionie i gorąco dopingowali zespół.

Radomiak wygrał, Olimpia przegrała, Siarka również przegrała i tylko można mieć żal, że trzecia w tabeli Puszcza Niepołomice wygrała z Polonią Warszawa, strzelając gola w 96. minucie z rzutu karnego. Wydaje się, że czwarte miejsce Radomiaka nie jest zagrożone, bo Siarka musiałaby zdobyć 7 punktów więcej niż Zieloni w 5 pozostałych meczach.

I na koniec tej relacji jeszcze kilka słów podsumowania. Do końca sezonu w II lidze pozostało 5 kolejek, plus ewentualne baraże. Piłkarze, pokonując silnego rywala, jakim jest Olimpia Elbląg, pokazali, że są w stanie wyjść nawet z największego kryzysu. By powalczyć o trzecie miejsce, dające bezpośredni awans do I ligi, zespół musi wznieść się na wyżyny umiejętności, ale potrzebuje też wsparcia. To dobry moment na to, by oddzielić grubą kreską to, co działo się we wcześniejszych meczach i znów uwierzyć, że tę drużynę stać na bardzo wiele.

*************************************

IV LIGA

W 30. kolejce IV ligi Broń Radom pokonała KS Raszyn 4:0. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią na warszawskim Bemowie. Spotkanie miało dwóch bohaterów – Arkadiusza Oziewicza i Macieja Kencela. Obaj zdobyli po dwa gole. Warto podkreślić, że Maciej Kencel ma dopiero 17-lat, a na boisku potrafi popisywać się takimi efektownymi akcjami. Wszystkie cztery bramki padły w drugiej połowie meczu. Broń dopisała cenne trzy punkty do ligowego dorobku.

Broń to jedyny zespół z regionu radomskiego, który w 30. kolejce IV ligi wywalczył komplet punktów. Bezbramkowymi remisami zakończyły się derbowe starcia Szydłowianki z Orłem Wierzbica i Prochu Pionki z Oskarem Przysucha. Jeden punkt zdobyła też Energia Kozienice , która zremisowała z rezerwami Znicza Pruszków, a także Pilica Białobrzegi, która zremisowała z Klubem Sportowym Konstancin. Trzy punkty zainkasowała Victoria Sulejówek, ale nie powiększyła przewagi nad Bronią. Nie doszedł do skutku mecz Błonianki z Gromem Warszawa, bo boisko z powodu opadów deszczu nie nadawało się do gry.

28 maja na stadionie miejskim w Białobrzegach odbędzie się mecz z okazji 95-lecia Pilicy Białobrzegi. Na boisku pojawią się oldboje Pilicy, a naprzeciw nich staną staną gwiazdy ogólnopolskich mediów, a także uznane postacie świata sportu, jak choćby Andrzej Supron, wicemistrz olimpijski w zapasach. Mecz odbędzie się 28 maja o godzinie 15:00 i będzie częścią Majowych Dni Białobrzegów.

LIGA OKRĘGOWA

Wiele emocji przyniósł mecz Centrum Radom z Iłżanką Kazanów. „Centralni” prowadzili już 2:0 po golach Iwana Dynyi i Kacpra Wnuka, ale przewagę szybko roztrwonili i Iłżanka doprowadziła do remisu. W końcowych fragmentach meczu obie drużyny miały bardzo dobre okazje do strzelenia zwycięskiej bramki. Bliższa temu była Iłżanka, ale albo dobrze w bramce interweniował Maciej Kolecki, albo napastnicy drużyny gości byli nieskuteczni. Podobnie było pod drugą bramką, gdzie Centrum zmarnowało kilka dogodnych okazji strzeleckich. To trzeci mecz z rzędu „Centralnych”, w którym nie udało się wygrać.

W 23. kolejce ligi okręgowej ważne trzy punkty zdobyli piłkarze lidera tabeli, Drogowca Jedlińsk, którzy pewnie pokonali KS Potworów 2:0. Wysokie zwycięstwo odniosło Mazowsze Grójec, pokonując KS Warka 3:0. Cały czas w słabej dyspozycji jest Zamłynie Radom, które od 6 kolejek nie zaznało smaku zwycięstwa. Tym razem podopieczni trenera Roberta Rogali przegrali ze Skaryszewianką Skaryszew 0:3.

****************************************

A-KLASA
Artur Tomczyk reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy juniorów w boksie. Teraz jest piłkarzem Młodzika Radom. Reportaż z ostatniego meczu Młodzika w dzisiejszym wydaniu magazynu.

PIŁKA KOBIECA

W magazynie SuperGOL cotygodniowa relacja z meczów Sportowej Czwórki i Zamłynia Radom.

Na zakończenie magazynu „SuperGOL” prezentujemy archiwalne nagranie z sezonu 1997/1998. To mecz derbowy Broń Radom – Radomiak. Obie drużyny występowały wtedy na szczeblu IV ligi. Pojedynek zakończył się wynikiem 0:0.