Dzisiaj jest: 25 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora

Wniosek dot. Wojska Polskiego do uzupełnienia

poniedziałek, 21 sierpień 2017 15:37
Dział: Wiadomości
Autor 

Wojewoda mazowiecki prosi prezydenta Radomia o uzupełnienie dokumentów związanych z przebudową al. Wojska Polskiego. Są one niezbędne do starania się o dofinansowanie tej inwestycji z budżetu państwa.

 

3 sierpnia wojewoda mazowiecki zwrócił się do ministra finansów z prośbą o zabezpieczenie pieniędzy w budżecie państwa na dofinansowanie przebudowy alei Wojska Polskiego. - Podobnie jak w przypadku dofinansowania dokumentacji projektowej, tak samo w tej sytuacji będziemy procedowali zgodnie z ustawą o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Dlatego potrzebujemy jeszcze kilku dokumentów, o które prezydent Radomia został poproszony 7 sierpnia – mówi
Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.
Chodzi o opinię marszałka Mazowsza dotyczącą zasadności realizacji przebudowy alei Wojska Polskiego oraz dokument Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta, w której są zapisane środki finansowe ze strony miasta na realizację tej inwestycji – dodaje wicewojewoda Artur Standowicz.
Do wojewody wpłynął także wniosek o wydanie ZRID, czyli Zezwolenia Realizacji Inwestycji Drogowej dla przebudowy alei Wojska Polskiego. Ale i w tej kwestii radomski magistrat został wezwany do uzupełnienia dokumentów. - To był szereg różnych, kilkunastu uwag dotyczących tego wniosku. Był on niekompletny. Brakowało oryginałów czy też dokumentów poświadczonych za zgodą z oryginałem. Było błędne określenie inwestora. Wiemy, że jest to droga krajowa, ale w zarządzie prezydenta miasta – mówi wicewojewoda Artur Standowicz.
Prezydent Radosław Witkowski chce, żeby przebudowa alei Wojska Polskiego była finansowa nie z subwencji drogowej, która gwarantuje dofinansowanie do 50 % kosztów, a z budżetu państwa, który umożliwia dofinansowanie do 80 %. Wkład miasta miałby wynieść 20 % kosztów. W lipcu prezydent zaproponował ministrowi finansów wpisanie tej inwestycji do budżetu na 3 lata. Chodzi o kwotę ponad 93 milionów złotych, która miałaby pochodzić właśnie z budżetu państwa.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej