Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kolejny raz walczy w sądzie w sprawie Matyldy

środa, 23 sierpień 2017 16:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Małgorzata Favorito, o sprawie której głośno było dwa lata temu, znów pikietowała przed radomskim sądem. Tym razem stara się o to, aby ojca jej córki pozbawić praw rodzicielskich. Na razie polski sąd uznał, że w tej sprawie powinny decydować odpowiednie instytucje w Australii.

 

Małgorzata Favorito kilka lat temu uciekła z Australii razem ze swoją córką przed mężem, który – jak twierdzi – znęcał się nad nią. Potem przed radomskimi sądami toczyła walkę o to, aby córka została w kraju. Ojciec dziewczynki żądał wydania Matyldy do Australii. Dwa lata temu pani Małgorzata tę walkę wygrała. Teraz oczekuje, że polski sąd pozbawi ojca dziewczynki praw rodzicielskich. - Wszystkie przesłanki w tej sprawie są spełnione. Ojciec mieszka na innym kontynencie, nie utrzymuje żadnego kontaktu, nie interesuje się dzieckiem, nie zadzwoni – mówi pani Małgorzata.

Ale wniosek pani Małgorzaty został przez sąd odrzucony. Sąd uznał, że nie posiada jurysdykcji w tej sprawie. - Opiera się na artykule siódmym konwencji międzynarodowej o jurysdykcji. Według mnie to błędna interpretacja, bo wyraźnie ten artykuł wskazuje, że jurysdykcja owszem należy do kraju przed uprowadzeniem, ale do czasu, kiedy dziecko zaaklimatyzuje się w nowym środowisku. I konwencja mówi, że do roku czasu – mówi pani Małgorzata

Jak przypomina pani Małgorzata, jej córka jest z nią w Polsce już od czterech lat. - Mieszka ze mną w Radomiu, mamy własne mieszkanie, dobre warunki, tutaj chodziła do przedszkola, teraz chodzi drugi rok do szkoły muzycznej, rozwija się tutaj świetnie, jest szczęśliwa, rozwija swoje talenty, gra na instrumencie – wylicza Małgorzata Favorito.

Dziś pani Małgorzata złożyła zażalenie na postanowienie sądu rejonowego.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • Sąd unieważnił wyroki z PRL.

  Radomski sąd unieważnił dziś wyrok wydany przez PRL-owskie organy wobec Jerzego Stępnia. Jerzy Stępień, późniejszy przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, skazany został za złożenie w 1988 roku kwiatów pod pomnikiem Czerwca '76. Wniosek o unieważnienie decyzji sprzed 30 lat złożył IPN.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej