Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Duże szkody na cmentarzu po niedzielnej burzy

wtorek, 29 sierpień 2017 17:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Trwa naprawianie szkód wyrządzonych na cmentarzu przy ul. Limanowskiego przez niedzielną nawałnicę. Szkody są duże. Burza połamała drzewa, które z kolei uszkodziły mur cmentarny i zniszczyły wiele grobów.

Niedzielna nawałnica trwała zaledwie kilka minut. Była jednak bardzo intensywna. Nie spowodowała szkód w samym mieście, ale nie oszczędziła cmentarza przy ulicy Limanowskiego. - Mur, który jest murem zabytkowym, został uszkodzony. Cztery przęsła zostały zniszczone przez drzewo, które rosło przy samym murze. Upadające drzewo zablokowało ruch na samej ulicy. Strażacy pomogli ją odblokować – mówi ksiądz
Andrzej Tuszyński, proboszcz parafii św. Wacława w Radomiu.
Duże zniszczenia burza spowodował także na terenie nekropolii. - Wywróciło kilka drzew. Uszkodziła kilkadziesiąt grobów, które mocno zostały zrujnowane, niemalże doszczętnie – dodaje ksiądz
Andrzej Tuszyński.
Od poniedziałku trwa porządkowanie cmentarza. Pracownicy nekropolii oraz Zakładu Usług Komunalnych usuwają powalone drzewa i połamane gałęzie. Gorzej wygląda sprawa ze zniszczonymi grobowcami. - Koszt naprawy grobów będzie ogromny. Podejrzewam, że większość grobowców nie jest ubezpieczona – mówi ksiądz Andrzej Tuszyński. – proboszcz parafii św. Wacława w Radomiu.
Naprawa muru cmentarnego od strony ulicy Limanowskiego kosztować będzie kilka tysięcy złotych. Pieniądze będą pochodziły z ubezpieczenia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej