Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Medyk i jego uczniowie

wtorek, 05 wrzesień 2017 15:42
Dział: Wiadomości
Autor 

Nowy rok szkolny rozpoczął się również w radomskim Medyku. Placówka cieszy się coraz większym zainteresowaniem w całej Polsce. W efekcie ma coraz więcej uczniów, dla których wprowadza nowe specjalności.

 

Radomski Medyk to dziś Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W jego skład wchodzą policealne szkoły medyczne dla młodzieży i dla dorosłych. Placówka kontynuuje tradycje Państwowej Szkoły Medycznej, sięgające 1958 roku. Medyk żyje jednak przede wszystkich przyszłością.
- W tym roku przyjęliśmy 150 uczniów. Cieszymy się, że co roku coraz więcej osób zakochuje się w Medyku - podkreśla Agnieszka Stolarczyk, dyrektor szkoły.
Dzień inauguracji roku szkolnego to dla Medyka ważne święto. Okazja do przypomnienia osiągnięć, ale też integracji środowiska. W 2017 roku Medyk został laureatem ogólnopolskiego konkursu Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości, któremu patronowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Radomska szkoła otrzymała status Dobrej Praktyki. Jej tytuł to „Dobre kształcenie szansą na rynku pracy”.
- Każdy chce się uczyć w szkole zawodowej najwyższej jakości - Agnieszka Stolarczyk. - Jesteśmy jedyną w regionie placówką, w której i kształcenie, i praktyka są bezpłatne.
Uroczysta inauguracja roku szkolnego nie trwała długo. Zaraz po nim uczniowie i nauczyciele rozeszli się do klas. Nowy rok szkolny to nowe obowiązki, ale też przygoda i szansa na zdobycie dobrego zawodu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Medyk"uczy jak być piękną i zdrową

  "Bądź piękna i zdrowa z Medykiem" - pod tym hasłem w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, odbyło się spotkanie poświęcone dbaniu o zdrowie i urodę. To druga edycja imprezy, której pomysłodawczynią jest Agnieszka Stolarczyk - dyrektor radomskiego "Medyka".

 • Medyk mikołajkowo. Bo dobro powraca

  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, dawny „Medyk”, jak co roku przygotował drobne podarunki dla podopiecznych domu Pomocy Społecznej przy ulicy Struga.

 • Ślubowanie w Medyku

  Uczniowie i nauczyciele radomskiego Medyka świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Jednym z głównych punktów uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów.

 • Medyk uczy, jak ratować zdrowie

  Rozpoczęła się Akcja Zdrowotna w radomskim Medyku. Można dowiedzieć się, jak udzielać pierwszej pomocy, czy poznać metody relaksacyjnego masażu. Akcja potrwa do 29 sierpnia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej