Dzisiaj jest: 23 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Rafał Czajkowski idzie do sądu pracy. Nie wyklucza startu w wyborach

środa, 06 wrzesień 2017 15:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Rafał Czajkowski, zwolniony przez prezydenta Radomia z funkcji sekretarza miasta zapowiedział oddanie sprawy do sądu pracy. Decyzję prezydenta komentuje jako odwet za mówienie prawdy.

 

Wypowiedzenie z pracy Rafał Czajkowski otrzymał we wtorek. Przysługuje mu trzymiesięczny okres wypowiedzenia. W tym czasie Rafał Czajkowski został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy na stanowisku sekretarza miasta. - Bezpośrednią przyczyną wypowiedzenia jest utrata mojego zaufania do pana sekretarza. Uznałem, że na tym etapie nie ma możliwości naszej, dalszej współpracy i tę współpracę zakończyłem – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Prezydent, który był gościem program „Kelles-Krauza 13” zarzuca Rafałowi Czajkowskiemu złamanie ustawy o pracownikach samorządowych, która określa funkcję sekretarza miasta przede wszystkim jako apolityczną. - Uważam, że pan sekretarz tę zasadę apolityczności złamał. Zaczął w sposób otwarty krytykować prezydenta za podejmowane decyzje. To jednoznacznie postawiło go w sytuacji czysto politycznej. Tak też zostało to przeze mnie zinterpretowane. Musimy oddzielać: albo jesteśmy apolitycznymi fachowcami, albo zaczynamy bawić się w politykę – dodaje prezydent Witkowski.
Rafał Czajkowski nie zgadza się z argumentacją Radosława Witkowskiego. - Kodeks etyki pracownika samorządowego mówi o tym, że musimy przestrzegać prawa, że musimy stać na straży tego prawa, i że musimy mówić prawdę. Myślę, że każdy z nas powinien go wnikliwie przeczytać i każdy z nas powinien go przeanalizować. Także i prezydent. Mówienie prawdy jest obowiązkiem urzędnika i nie można tego utożsamiać z krytyką – mówi Rafał Czajkowski.
Były już sekretarz miasta zapowiada, że będzie bronić swoich praw w sądzie pracy. Rafała Czajkowski, który dziś nie należy do żadnej partii, nie wyklucza, że teraz polityką się zajmie. - Nie należę do żadnej partii politycznej i jako sekretarz miasta nie planowałem startować w wyborach, bo z tej funkcji nie wypadało startować. Ale teraz otwierają się nowe możliwości i nie wiem co się stanie za miesiąc, trzy miesiące, czy pół roku. Na pewno jako sekretarz takich planów nie rozważałem, bo nie wypadało – dodaje Rafał Czajkowski.
Rafał Czajkowski nie ukrywa, że rozmawia o swoje politycznej przyszłości. Nie chce zdradzić z kim i w jakiej roli. Jego dotychczasową funkcję sekretarza miasta przejął teraz prezydent Radosław Witkowski.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej